V tomto školskom roku sme opäť obnovili našu internátnu staro – novú „Komunitu“. Ide o stretnutie sa všetkých internátnych detí, vychovávateliek a zástupcov vedenia školy – pani zástupkyňa alebo nás príde podporiť i pani riaditeľka. Komunitu máme jedenkrát v mesiaci v popoludňajších hodinách. Pri tomto stretnutí máme priestor na rozhovor s deťmi, na riešenie vecí, ktoré nás trápia alebo naopak tešia. Hodnotíme správanie, obliekanie sa, prípravu na vyučovanie, hodnotíme akcie, ktoré sme v danom mesiaci uskutočnili a oboznámime deti s novými, pripravovanými akciami a iné. Slovo dostane každý, kto sa chce do debaty zapojiť. V neposlednom rade si spomenieme a zablahoželáme deťom, ktoré v danom mesiaci oslavujú meniny a narodeniny.
Mgr. Matalíková Z., koordinátorka prevencie