• Deň jesene

  Deň jesene

  3.10.2018

  Tatarková V, učitelka

  Prvý októbrový deň sme strávili jesenne - pripravili sme pre našich žiakov i spolužiakov  Deň jesene.  Naši žiaci s autizmom si mohli rozvíjať svoje vedomosti a zručnosti - poznávali jesenné ovocie a zeleninu, rozvíjali si zmyslové vnímanie ochutnávaním a ohmatávaním ovocia i zeleniny so zaviazanými očami. Svoju šikovnosť si preskúšali pri hádzaní gaštanov do koša i cvičeniami pomocou interaktívnej tabule - riešili rôzne jesenné kvízy a skladali puzzle. Čakalo ich vyfarbovanie jesenných omaľovaniek a lepenie listov na predtlačené stromy. Pozvanie dostali aj deti a žiaci iných tried, ktorí sa taktiež mohli zapojiť. Bol to pre všetkých určite krásny jesenný deň.

 • Poučenie o hygiene a zdraví

  Poučenie o hygiene a zdraví

  28.09.2018

  Z. Matalíková,  koordinátorka prevencie

  Ako každý začiatok školského roka i tento sa začal pre deti zo školského internátu poučením o správnej hygiene a používaní hygienických potrieb. Nezabudli sme ani na slušné správanie a udržiavanie čistoty na internáte a toaletách. Poučené boli nielen najmenšie deti, ale i staršie a samozrejme i dospelí...

 • Klub dievčat

  Klub dievčat

  28.09.2018

  Z. Matalíková, vychovávateľka

  Dievčatá zo školského internátu začali svoju činnosť v záujmovom útvare Klub Dievčat  kreslením a vystrihovaním jesennej výzdoby, ktorou skrášlili nástenku na chodbe školy.

   

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  26.09.2018

  V. Tatarková - učiteľka

  V dňoch od 17.9.2018 do 21.9.2018 sa osem žiakov našej školy zúčastnilo školy v prírode.  Počas pobytu sme každý deň trávili čo najviac času v prírode – krátkymi turistikami, pobytom na detskom ihrisku, v krytom bazéne. Počas pobytu si žiaci rozvíjali svoje pohybové schopnosti, sebaobsluhu, hygienické návyky, no aj slušné správanie sa na verejnosti – v reštaurácii a v dopravnom prostriedku. Žiaci s autizmom nemajú dostatočne rozvinutú spoločnú pozornosť, ktorá sa práve počas takýchto školských akcií rozvíja. Taktiež vedieť prijať zmenu a nový priestor - to všetko sa učíme nielen v triede ale hlavne v praxi.

 • Tvorivá jeseň

  Tvorivá jeseň

  25.09.2018

  ŠKD 1. a 2. skupina S. Jasečková a M. Vašková, vychovávateľky

  Dňa 20. 9. 2018 sme sa s deťmi z klubu vybrali vyrezávať obriu tekvicu. Deťom sa vydlabávanie tekvice páčilo , ale zároveň to bolo slizké, nechutné a mazľavé. Na začiatku sme si vysvetlili aké tekvice máme, aký je medzi nimi rozdiel a potom sme sa pustili smelo do práce. Deti neskrývali radosť z práce a sledovanie vyrezávania ich veľmi bavilo. Ale najväčšiu radosť mali z toho, keď sme našu spoločnú tekvicu vystavili na chodbe a mohli sa pochváliť sami.  

 • Dr. Klaun - Cestou ne-cestou

  Dr. Klaun - Cestou ne-cestou

  17.09.2018

  A. Jandušíková, učiteľka

  Dňa 17.9.2018 zavítal do našej školy klaun a potešil našich žiakov krásnym humorným predstavením „Cestou ne-cestou“. Predstavenie zabezpečil Fond Dr. Klaun Trenčianskej nadácie a bolo zrealizované vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR. Klaun Adyno  odohral celé predstavenie vo veselej nálade a vyčaril úsmev na tvárach detí i dospelých. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie.

 • Školský rok 2018/2019

  Školský rok 2018/2019

  M. Husková, riaditeľka spojenej školy

   

  Riaditeľka spojenej školy rozhodla o organizácii prvých dní školského roka 2018/2019 následovne:

    03.09.2017 (pondelok)
  - príchod detí a žiakov do školy
    08:00 - slávnostná svätá omša v Bazilike sv. Jakuba
  - privítanie detí a žiakov triednymi učiteľmi
  - zoznamovanie so školou a zamestnancami
  - počas celého dňa odborná pomoc, poradenstvo a konzultácie pre rodičov

    04.09.2017 (utorok)
  - triednická hodina

  - organizačná a materiálna príprava na vyučovanie
  - počas celého dňa odborná pomoc, poradenstvo a konzultácie pre rodičov

    10:00 - slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019
  - spoločná modlitba
  - príhovor riaditeľky školy

    05.09.2017 (streda)
    08:00 - začiatok vyučovania podľa rozvrhu

 • Záver školského roka 2017/2018

  Záver školského roka 2017/2018

  29.06.2018

  M. Ferencová, vychovávateľka

  Zazvonil zvonec, Školskému roku 2017/2018 je koniec ...

  V piatok 29. júna 2018 sme sa v aule spojenej školy spoločne rozlúčili s uplynulým školským rokom. Rozlúčili sme sa s odchádzajúcimi spolužiakmi. Aj s našou riaditeľkou sme sa rozlúčili ... tiež odišla. Na dva mesiace sme sa rozlúčili aj so svojimi kamarátkami a kamarátmi ... 3. septembra 2018 sa znovu uvidíme.

  Hurááááá na prázdniny ...

 • Športový deň v našej škole

  Športový deň v našej škole

  28.06.2018

  T. Koterba, učiteľ

  Tesne pred posledným tohtoročným školským zvonením sme predposledný vyučovaci deň trávili športom. V telocvični pri gymnáziu J.F.Rimavského to naozaj vrelo. Od najmenších škôlkárov až po končiacich žiakov sme dosiahli ten pocit kedy je telo unavené, ale spokojné, že čas trávilo aktívne. Tabata,prehadzovaná, futsal, preťahovanie lanom,streľba, preliezanie a práca na stanovištiach boli len zlomkom náplne na vydarenom športovom dni Spojenej školy Jána Vojtaššáka internátnej.

 • Zbojník Rumcajs

  Zbojník Rumcajs

  26.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Rumcajs, známy na Slovensku ako Rumpeľ, bol dobrý, láskavý obuvník so zmyslom pre humor a spravodlivosť. Z príbehu sme sa dozvedeli ako sa stal z obuvníka zbojníkom, ako sa dostal do väzenia, ako sa stretol s Mankou a ako bojoval s trojhlavým drakom.  Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a aktívne sa zapájali do diania. Vtipným dejom dokázali herci zaujať aj žiakov druhého stupňa. Hercom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  Vyhodnotenie zberu papiera

  21.06.2018

  koordinátori Zelenej školy

  Celá škola sa zapojila do zberu papiera organizovaného členmi kolégia Zelenej školy.  Spoločne sme nazbierali 644 kilogramov papiera, za ktorý sme dostali 124 kusov recyklovaného toaletného papiera. Na prvom mieste sa s 206,6 kg umiestnila trieda 2.S, na druhom mieste s 204,6 kg umiestnili výchovné skupiny a na treťom mieste skončila s 118,6 kg špeciálna materská škola. Deti a žiaci týchto tried boli odmenení.

 • Muzikoterapia

  Muzikoterapia

  21.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  ”Niet plného duševného života bez hudby. V duši sú oblasti, ktoré osvieti len hudba.“ Hudba a rytmus svojou silou dokážu divy a dotýkajú  sa nás bytostne tak hlboko, ako žiadne iné umenie. Melódia dokáže s ľuďmi zázraky – dokáže upokojiť, posilniť, rozveseliť, zmobilizovať v nás skryté sily. Prináša ľuďom nielen umelecký zážitok, ale pozitívne vplýva aj na zdravie a kvalitu života. Využívanie  prvkov muzikoterapie v procese výučby v materských školách prináša deťom nový rozmer do života.

 • Návšteva stolárskej dielne

  Návšteva stolárskej dielne

  18.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Návšteva stolárskej dielne – spracovanie dreva po kalamite  a výroba úžitkových predmetov. Aj s  takouto témou sme sa stretli v našej materskej škole. Vybrali sme sa do stolárskej dielne. E. Kuľa nám poukazoval nástroje a náradie, ktoré používa pri práci s drevom. Taktiež nám ukázal rôzne výtvory, ktoré sa dajú vytvoriť spracovaním kalamitného dreva.

 • Zdravé pomazánky

  Zdravé pomazánky

  18.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Namiesto keksíkov či kupovaných bagiet je vhodné  uprednostňovať  pomazánky vlastnej výroby. Sú rýchle a zdravé. Ak chceme deťom dopriať čo najzdravšiu desiatu alebo olovrant, pomazánky natierajte na celozrnné pečivo. Pridávajte k nim čerstvú zeleninu a bylinky. Spoločne s deťmi sme si takéto zdravé pomazánky urobili – syrovú, vajíčkovú, cesnakovú a mrkvovú. Dochutili sme ich bylinkami, ktoré sme si sami vypestovali. Pomazánky deťom veľmi chutili a ostali len prázdne taniere.

 • Návšteva ekofarmy

  Návšteva ekofarmy

  13.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Myšlienka návštevy ekofarmy sa zapáčila naším škôlkarom a keďže bolo nádherné slnečné počasie, spoločne sme sa tam vybrali. Pani M. Palugová nás milo privítala a ukázala jej kráľovstvo byliniek, kvetov a rôznych druhov rastlín. Deťom sa táto návšteva  veľmi páčila a tešia sa na ďalšiu.

 • "Pomôžme prírode"

  <font color="00FF00">"Pomôžme prírode"</font>

  11.06.2018

  Z. Matalíková, vychovávateľka

  Deti zo školského internátu, 11.júna,  navštívili lesnú škôlku v Ľubici, časť Pod lesom. Exkurzia bola zorganizovaná v rámci projektu „Zelená škola“. Bolo to zážitkové vyučovanie spojené s praktickou činnosťou – pomohli sme vyplieť burinu okolo novovysadených stromčekov. Získali sme mnoho zaujímavých vedomostí o stromoch a mohli sme sa pokochať nádherným pohľadom na bohatú zbierku vystavených lesných zvierat, vtákov a hmyzu.

 • Pyžamová veselica

  Pyžamová veselica

  08.06.2018

  K. Holotňáková, učiteľka

  Už pomaly býva zvykom Pyžamová veselica. Už tradične tento deň patrí zábave a rôznym súťažným aktivitám. Deti si z domu priniesli svoje pyžamká s rôznymi motívmi (Spiderman, Elza a Anna, pyžamká so zvieratkami), aby spoločne pri hudbe roztočili Pyžamovú veselicu.

 • Chov sliepok

  Chov sliepok

  07.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  V klietkovom chove sú nosnice natlačené v preplnených klietkach s životným priestorom menším ako hárok papiera A4 pre nosnicu. Podstielkový chov predstavuje na pomyselnom rebríčku uspokojovania potrieb sliepok prvý stupeň nad klietkovým chovom. Nosnice sú tu chované vo veľkých halách na podstielke. Ďalším typom chovu je voľný chov, alebo chov s voľným výbehom. Chovné priestory sú tu podobné tým z podstielkových chovov, no nosnice majú navyše možnosť výbehu vo vonkajších priestoroch, na tráve a čerstvom vzduchu. Spolu s deťmi našej škôlky sme si boli pozrieť chov sliepok na domácej farme.

 • Klaun kúzelníkom

  Klaun kúzelníkom

  06.06.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Dr. Klaun je nadačný fond Trenčianskej nadácie. Jeho cieľom je prostredníctvom divadelných predstavení prinášať pocit radosti a šťastia deťom s rôznymi druhmi zdravotných znevýhodní. Do našej školy zavítal Adrián Ohrádka, ktorý pôsobí v tejto nadácii. V aule našej školy klaun Adyno našich žiakov pasoval vďaka ich ochote a vynikajúcej spolupráci za budúcich kúzelníkov, čo sa samozrejme všetkým páčilo a už teraz sa nevedia dočkať ďalšej spolupráce  s klaunom.

 • Prednášky

  Prednášky

  04.06.2018

  Z. Matalíková, vychovávateľka

  Dňa 4.júna sme poslednou prednáškou ukončili cyklus prednášok o správnom fyzickom, psychickom a sociálnom vývoji – „Dospievam...“, ktoré boli určené pre deti zo školského internátu. Prednášky boli vedené lektorkou p. Šutou. Boli pre deti vhodné, zábavné a veľmi poučné. Ďakujeme.

strana:

Aktualizácia

03. októbra 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Štvrtok 18.10.2018)
Anna Mária Čonková (2.MS)
Lukáš Lacko (1.K)
Lukáš Čonka (2.MS)
Zajtra (Piatok 19.10.2018)
Kristián Varga (2.A)

Priebeh vyučovania

Počet návštev

Počet návštev: 879084

ssjvile © 2013-10