• Hozelec

  Hozelec

  29.11.2018

  Tatarková V., učitelka

  Dňa 29.11.2018 sa žiaci Základnej školy pre žiakov s autizmom zúčastnili návštevy detského interiérového ihriska v Hozelci. Počas pobytu na ihrisku si mohli rozvíjať svoje pohybové schopnosti, koordináciu, šikovnosť no i slušné správanie sa na verejnosti. Žiaci s autizmom nemajú dostatočne rozvinutú spoločnú pozornosť, ktorá sa práve počas takýchto školských akcií rozvíja. Taktiež vedieť prijať zmenu, nový priestor, cestovať, to všetko sa učíme nielen v triede ale aj v praxi. Všetci žiaci, tí mladší, aj tí starší mali z ihriska veľký zážitok.

 • Filmové predstavenie - Hotel Transylvánia 3

  Filmové predstavenie - Hotel Transylvánia 3

  20.11.2018

  A. Jandušíková, učiteľka

  V mesiaci november naši žiaci zavítali do kina, kde si pozreli zábavnú animovanú rozprávku ,,Hotel Transylvánia 3". Rozprávka ich veľmi zaujala a rozveselila. S úsmevom na tvári a so skvelou náladou  sa žiaci vrátili späť do školy.

 • Vystúpenie detí v programe Farby tanca 2018- Americký sen

  Vystúpenie detí v programe Farby tanca 2018- Americký sen

  18.11.2018

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Prijali sme pozvanie p. Veroniky Kaľavskej a v sobotu 10. novembra 20018 v kine Mier  v Spišskej Novej Vsi sme  prezentovali  country tanec, ktorého choreografiu nám pripravila. Vystúpilo päť tanečných párov detí našej školy. Krásne rekvizity, nádherná hudba a ozvučenie, svetelné efekty. Pestrý tanečný program v podaní skvelých tanečníčok z Trenčína, Spišskej Novej Vsi a Popradu. 

 • Ľudské zmysly - zážitková prehliadka v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči

  Ľudské zmysly - zážitková prehliadka v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči

  15.11.2018

  Holotňáková, K., učiteľka

  Čím viac využívame  všetky zmysly, tým viac zo sveta poznávame. Aj naše deti si prostredníctvom interaktívnej výstavy v Múzeu špeciálneho školstva rozvíjali, zlepšili  zmyslové vnímanie pomocou cvičení a hier. Prospieva to ich učeniu i zapamätávaniu, pretože hlavne pri zábave a hre, ak majú deti radosť, sa môžu úplne otvoriť pre spoznávanie sveta všetkými zmyslami.

 • Návšteva pediatrickej ambulancie

  Návšteva pediatrickej ambulancie

  13.11.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Deti našej ŠMŠ navštívili pediatrickú ambulanciu MUDr. Aleny Babejovej  a zdravotnej  sestry Terézii Tomaškovičovej. Deti boli veľmi zvedavé, kládli rôzne otázky, na ktoré im láskavo odpovedali. Touto cestou sa im chceme veľmi pekne poďakovať a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. 

 • Posedenie deti spojené s ochutnávkou

  Posedenie deti spojené s ochutnávkou

  12.11.2018

  Vašková P., učiteľka

  Jeden, dva, tri, štyri, päť,

  čo mali deti  na obed?

  Hranolčeky pečené

  boli málo mastené.

  Príjemné posedenie s deťmi spojené s ochutnávkou jedál sme si spoločne dopriali jedno krásne slnečné dopoludnie. 

 • Návšteva hrobov padlých vojakov

  Návšteva hrobov padlých vojakov

  10.11.2018

  Matalíková Z., vychovávateľka

  Neoddeliteľnou súčasťou našej výchovnej činnosti je viesť deti k úcte a vážnosti histórie a spomienok na známych či neznámych zosnulých. Každoročne navštívime mestský cintorín a zapálime sviečky pri hroboch zosnulých vojakov, navštívime kolumbárium a krátkou modlitbou vzdáme úctu všetkým zosnulým.

 • Deň materských škôl

  Deň materských škôl

  08.11.2018

  Popadičová M., učiteľka

  Deň plný zábavy, hier, tanca, ale hlavne radosti a úsmevov si pre deti z materských škôl v Levoči pripravili študenti Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, detašované pracovisko v Levoči, v spolupráci s ich pedagógmi. Ďakujeme za pozvanie na krásny deň plný zážitkov a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

 • Návšteva ambulancie dentálnej hygieny

  Návšteva ambulancie dentálnej hygieny

  06.11.2018

  Ľ. Duláková, učiteľka

  Prvý novembrový týždeň v našej materskej škole bol tematicky zameraný na starostlivosť  o zdravie a telo. Aj v tomto školskom roku pokračujeme v spolupráci s ambulanciou dentálnej hygieny, ktorú sme navštívili. Dentálna hygienička, Mgr. Bc. Katarína Demočková, nám porozprávala o svojej práci, názorne predviedla ako sa správne starať o chrup a ako  zúbky vyčistiť. Všetky deti si odniesli  aj pomocníkov - zubnú kefku a zubnú pastu, ktorými si budú svoje zúbky umývať.

  Ďakujeme za informácie, darčeky a milé prijatie v ambulancii.

 • MEDZINÁRODNÝ DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

  MEDZINÁRODNÝ DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

  05.11.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Štvrtý november je vyhlásený za Medzinárodný deň materských škôl. O tom, že v meste Levoča je pozornosť naším škôlkam venovaná celoročne, o čom svedčia ich celoročné aktivity a projekty skvalitňujúce výchovu i vzdelanie. Deti  materských škôl z Levoče aj okolitých obci sa streli 5. 11.2018 v kine Úsmev na zaujímavom programe. O zábavu sa postarali členovia Divadelného sveta s interaktívnou rozprávkou Edo drevo a vystúpením detského zabávača Show de Tom. Deti si odniesli príjemný zážitok.

 • Šarkaniáda

  Šarkaniáda

  26.10.2018

  Tatarková V. - učitelka

  Dňa 26.10.2018 sa žiaci 2.A a 3.A triedy zúčastnili šarkaniády v blízkom okolí školy. Opäť sme sa utvrdili, aké je jeseň krásne ročné obdobie. Žiaci si krátkou turistikou posilnili svoju vytrvalosť, imunitu, skladaním šarkanov zas svoju zručnosť. Voľný pohyb v prírode, správanie sa na verejnosti, rešpektovanie inštrukcií učiteľa, aj to je dôležité učiť žiakov s autizmom mimo triedy.

 • Šarkaniáda pri Hradbách

  Šarkaniáda pri Hradbách

  24.10.2018

  K. Holotňáková, učiteľka

  Každé ročné obdobie má svoje čaro. K jeseni neodmysliteľne patria krásne farby listnatých stromov. Zvieratá sa pripravujú na zimný spánok, no šarkany sa naopak prebúdzajú. Slnečné a veterné dopoludnie  - čo viac sme si mohli priať, aby sme mohli odštartovať jesennú šarkaniádu  pri Hradbách v našej špeciálnej materskej škole. A tá radosť v očiach detí, keď fúkol ten správny vietor a šarkan vzlietol! Vykúzlil úsmev všetkým deťom :-).

 • Dentálna hygiena

  Dentálna hygiena

  24.10. 2018

  Matalíková Z., koordinátorka prevencie

  Popoludní nás navštívila pani dentálna hygienička, ktorá nás poučila ako si správne umývať zúbky, ako sa starať o ústnu hygienu, aké zubné kefky používať, či dávať veľa alebo málo zubnej pasty. Každý pohyb kefkou názorne predviedla a potom aj každé dieťa skontrolovala. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné popoludnie. Tešíme sa na návštevu ambulancie pani Demočkovej, dentálnej hygieničky, kde nás oboznámi s prístrojmi a pomôckami, ktoré používa pri svojej práci.

 • Prax študentov PF KU

  Prax študentov PF KU

  19.10.2018

  Jozefčáková L., učiteľka

  Aká zaujímavá a veselá môže byť  prax študentov v našej škole o tom svedčí aj zážitok detí v ŠMŠ. Po nácviku piesne ,,Červené jabĺčko“ sme sa započúvali do temperamentných rómskych piesní .Deti si zabrnkali na gitare a poniektorých hudba aj roztancovala. Ďakujeme za  tento malý, milý koncert.

 • Púšťanie šarkanov

  Púšťanie šarkanov

  18.10.2018

  Hlavatý P., vychovávateľ

  Šarkan ten má jeseň rád, s vetrom je on kamarát. Vo štvrtok popoludní sme si vetra neužili. Našim šarkanom sme pomohli behom. Predstavte si , naozaj lietali. Staré ihrisko na chvíľu ožilo smiechom a detským jasotom.

 • Hry v prírode

  Hry v prírode

  17. 10. 2018

  Matalíková Z., vychovávateľka

      Aké môže byť lepšie využitie krásneho slnečného počasia tzv. „Babieho leta“, ak nie prechádzkami a hrami v prírode. I my, deti zo školského internátu, sa radi zabávame v prírode. Súťažíme, hráme futbal, robíme kotrmelce či sa ohadzujeme popadanými listami stromov. Deti si tak upevňujú zdravie, oddýchnu si a naberú nové sily na písanie si domácich úloh.

 • „Pani Jeseň“

  „Pani Jeseň“

  15.10.2018

  Matalíková Z., vychovávateľka

  „Pani Jeseň“  bol názov činnosti, ktorú si pripravili študenti  Inštitútu JP v Levoči  v rámci svojej študentskej praxe. Išlo o výrobu plagátu pani Jesene z papiera a prírodnín, a k nej si spolu s dievčatami z 2.SI výchovnej skupiny vymysleli dotvoriť i pána Jesene, ktorým spoločne vymysleli mená: Nastenka a Ivan. Nezabudli ani na rozhovor o jeseni, stromoch, listoch a naučili sa aj pohybovú báseň. Bolo to veľmi zábavné, milé a aj náučné popoludnie.

 • Jesenná výstavka

  Jesenná výstavka

  12.10.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Deti našej ŠMŠ spolu s učiteľmi sa  zapojili do jesenného tvorenia.  Všetci vyskúšali  pracovné techniky zhotovovania výrobkov z prírodných materiálov, ktoré nám príroda v tomto ročnom období ponúka. Svoju kreativitu a zhotovené výrobky prezentovali na spoločnej výstavke prác v našej škôlke.

 • DETSKÉ IHRISKO ŽIHADIELKO

  DETSKÉ IHRISKO ŽIHADIELKO

  10.10.2018

  P. Vašková, učiteľka

  Žihadielko je výnimočný projekt v tom, že spája rodiny, komunity a celé mestá. Už po tretí raz ľudia z desiatok slovenských miest dokázali, že im záleží na tom, aby deti v okolí trávili čas na čerstvom vzduchu a na bezpečnom ihrisku. Spolu s deťmi našej škôlky sme detské ihrisko žihadielko boli pozrieť.

 • Jesenné vychádzky

  Jesenné vychádzky

  09.10.2018
  M. Kuľová, učiteľka

  I keď slnko chodí skôr spať, jeseň radosť tiež môže dať,
  stromom dáva farby krásne, že sa o nich píšu básne.

  Žltá, hnedá, oranžová, tá sa dlho nezachová,
  ale i tu krátku chvíľu, tá krása dá žitia silu.

  Pretože leto je krásne a jeseň je viac. Určite je na pohľad najkrajším obdobím, kedy nám umožňuje vidieť nepoznané zákutia a farby prírody. Počas pekných jesenných dní sme spolu s deťmi pozorovali krásne okamihy tohto ročného obdobia.  

strana:

Aktualizácia

05. decembra 2018

Narodeniny a meniny

Priebeh vyučovania

Počet návštev

Počet návštev: 927987

ssjvile © 2018-11  technik@ssjvile.org