• Príprava pečeného čaju

  14.05.2018

  M. Fecková, učiteľka

  Dňa 9.4.2018 sme v rámci projektu Zelená škola pripravovali pečený čaj. Potrebovali sme na to ovocie: jablká, citróny, pomaranče a zázvor, ktoré sme pomleli. Pridali sme čučoriedky,  mletú škoricu, cukor, klinčeky, spolu sme to zmiešali, dochutili a varili tak dlho, až sa voda odparila. Všetky tieto voňavé, aromatické prísady nám navodzovali priam sviatočnú náladu.

 • Detské ihrisko BOOM HAUSE

  02.05.2018

  M. Popadičová, učiteľka

  Deň plný zábavy a radosti zažili deti 3.MS a 4.MS v detskom ihrisku  BOOM HOUSE vo Svite. Tváre usmiate ako slniečka hovorili za všetko. Už teraz sa tešíme, že si takýto zážitok zopakujeme.

 • 26. ročník ZUČ v Bratislave

  28.04.2018

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Príprava, snaženie, výtvarné a fotografické práce detí Spojenej školy Jána Vojtaššáka internátnej v Levoči, boli odbornou porotou ohodnotené následovne. Nadácia Vlada Kulíška Počuť srdcom udelila 3. Miesto Dušanovi Mirgovi / dielo Moja Trieda / v kategórii výtvarné umenie- starší žiaci, čestné uznanie Františkovi Kočkovi / fotografia Zima / vo fotografickej súťaži- starší žiaci. Country polka v kategórii ľudový tanec starších žiakov sa umiestnila na 2.mieste. Srdečné poďakovanie patrí mgr. Veronike Kaľavskej autorke choreografie, p. Márii Vaškovej a predovšetkým  dvanástim účinkujúcim deťom za ich výkon a reprezentáciu.

 • Beseda s lesníkmi

  25.04.2018

  Ľ. Duláková, učiteľka

  Deň Zeme /22.4./  odštartoval množstvo environmentálnych aktivít, ktoré majú pomôcť ochrane životného prostredia, starostlivosti o prírodu a zvýšeniu povedomia o stave našej „Modrej starenky“.  Nielen preto sa v našej materskej škole uskutočnila beseda  s lesníkmi, p. Jánom Dulákom a p. Jánom Krempaským, zamestnancami VLM SR, OZ Kežmarok. Cieľom tohto stretnutia  bolo budovať u detí ochranárske postoje a kladný vzťah k životu v lese, úctu k  ľuďom, ktorí svojou prácou prispievajú k blahu všetkých. V spoločnom rozhovore si všetci zopakovali pravidlá správania sa v  prírode umocnené veku primeranými pomôckami, aktivitami a prezentáciami obohatenými pútavým rozprávaním, ústretovým a individuálnym prístupom. Škôlkari boli odmenení darčekmi, ktoré nám ujovia lesníci priniesli.  Ďakujeme za množstvo informácií, usmernení a využiteľných rád. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

 • Čistička odpadových vôd

  24.04.2018

  Z. Matalíková, koordinátor prevencie

  V rámci projektu „Zelená škola“ i ku „Dňu vody a Dňu Zeme“  deti zo školského internátu splnili ďalšiu zo stanovených úloh, navštívili čističku odpadových vôd v Levoči. Boli sme sprevádzaní správcom čističky a dostali sme veľmi zaujímavé informácie ohľadom vody, ako takej. Videli sme znečistenú vodu, čo všetko do nej hádžeme, i proces jej čistenia. Bolo to veľmi zaujímavé i poučné.

 • Deň Zeme

  23.04.2018

  K. Holotňáková, učiteľka

  22. apríl je Deň Zeme. Máme radi našu planétu Zem, našu krajinu, naše prostredie, v ktorom žijeme, preto nám leží na srdci čistota a poriadok nášho okolia. Deti prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali  našu Zem - kreslili, vyrábali čelenky, rozprávali sa o prírode, listovali encyklopédie, knihy, videli dramatizáciu od predškolákov, pomocou, ktorej si overili schopnosti, ako triediť odpad. Počas pobytu vonku v okolí školy a Gymnaziálneho kostola zbierali smeti a nečistoty. Cieľom nášho podujatia bolo rozvíjať enviromentálne povedomie detí tvorivým spôsobom, chrániť prírodu a zveľaďovať životné prostredie.

 • Deň Zeme v internáte

  22.04.2018

  M. Ferencová, vychovávateľka

  V rámci projektu ZELENÁ ŠKOLA sme pre deti pripravili vedomosto–náučné popoludnie, ktorého výsledkom je vyrobený plagát na tému DEŇ ZEME. Deti mali za úlohu vymyslieť a zrealizovať plagát, ktorý  nám pripomenul , že aj naša Zem oslavuje narodeniny. PRAJEME VŠETKO NAJLEPŠIE.

 • Zacvičme si spolu

  19.04.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Škôlkari si dnes veru poriadne zacvičili! Nedali sa zahanbiť a ukázali, že vedia i zabrať a nie sú žiadne „bábovky“. Cvičenie bolo primerané ich veku a schopnostiam. Súťažili, zmerali si svoje sily v športových disciplínach.. Ďakujeme majiteľom posilňovne DRX GYM D. Skurkovi a R. Durstovi, že nám umožnili prísť si k nim zacvičiť.

 • Návšteva knižnice

  17.04.2018

  M. Popadičová, učiteľka

  Kniha je už od vekov zdrojom množstva informácii a zaujímavostí. V súčasnom svete plnom informačných technológií stále ostáva kniha „najlepšou priateľkou“ nielen dospelých, ale aj detí. Deťom z našej ŠMŠ sa v knižnici plnej krásnych rozprávkových kníh veľmi páčilo a plní dojmov z krásneho prostredia sa vrátili do ŠMŠ.

 • Zo semienka rastlinka

  13.04.2018

  K. Holotňáková, učiteľka

  V našej špeciálnej materskej škole sa zameriavame na učenie prostredníctvom zážitku, kedy sú deti priamymi účastníkmi činnosti a ovplyvňujú jej následný dej. Tak to bolo aj minulý týždeň, keď sme deti oboznámili s témou Edukačnej aktivity, ktorú sme nazvali "Zo semienka  rastlinka" najprv teoreticky, potom sme pristúpili k praktickej časti. Deti lopatkami naberali do črepníkov zeminu, zasiali semienka, poliali ich vodou a umiestnili do kútika živej prírody v triede. Každý deň pozorujú svoje črepníky, na ktorom si zasiali semienka  bylín - bazalku, žeruchu, oregano, mätu. Spoločne sa o ne starajú a polievajú ich.

 • Martinko Klingáč

  13.04.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Postava Martinka Klingáča, známa nie len zo slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ale aj po celom svete, ožíva v činoherno-bábkovej rozprávke Divadla Portál. Predstavenie s pesničkami o nešikovnej Hanke, ktorej pomôže Martinko Klingáč vyriešiť situáciu, do ktorej sa nečakane dostala. Má to však háčik, musí uhádnuť jeho meno. Deti a žiaci sa pozreli  na ich spoločný príbeh, či Hanka uhádla jeho meno sa dozvedeli v aule našej školy.

 • Klaunove snívanie

  12.04.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  Šašo veľký, maličký, skáče on vždy na špičky.

  Veľké topánky vždy máva a dlhé kroky s nimi dáva.

  Guľatý červený nos nosí, rozveseliť s ním každého musí.

  Do našej školy zavítal klaun – Miroslav Kasprzyk z predstavením Klaunove snívanie. Toto predstavenie  zabezpečil fond Dr. Klaun Trenčianskej nadácie. Touto cestou sa chceme poďakovať klaunovi Miroslavovi za skvelú atmosféru v aule školy.

 • Návšteva zástupkyne primátora

  11.04.2018

  M. Kuľová, učiteľka

  JUDr. Lýdia Budziňáková v utorok 11.04.2018 zavítala na návštevu do našej školy. Riaditeľka PaedDr. Marta Dvoráková a zástupca PaedDr. Miloš Jozefčák, PhD. si vyhradili osobitný čas, aby sa neformálne porozprávali a problémoch, ale predovšetkým o radostiach našej školy. Zástupkyňa primátora tak získala dôležité informácie o chode našej školy. 

 • Návšteva veterinárnej ambulancie

  10.04.2018

  Ľ. Duláková, učiteľka

  Deti z nášho predškolského zariadenia navštívili veterinárnu  ambulanciu AssisiVet v Levoči. MVDr. Martin Hubáček porozprával o svojej profesii a vysvetlil ako sa stará o zvieratká. Všetci so zatajeným dychom sledovali aké pomôcky používa pri práci, počúvali o zdravotnej prehliadke a dozvedeli sa na čo slúžia jednotlivé miestnosti zariadenia. Ďakujeme za milé prijatie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

 • Zelená škola – zdravé raňajky, minimalizácia odpadu

  06.04.2018

  M. Husková, učiteľka

  V rámci projektu zelená škola sme mali za úlohu pripraviť zdravé raňajky, pri ktorých je minimalizácia odpadu. Pokúsili sme sa o to spolu so žiakmi 3.V triedy. Na prípravu takých raňajok potrebujeme tieto suroviny – toastový chlieb tmavý, tavený syr, tvaroh, plátkový syr, cherry paradajky, uhorka. Postup prípravy raňajok: najprv rozložíme chlieb na taniere, natrieme ho pomazánkou, ktorú sme vymiešali zo syra a tvarohu, dochutíme sladkou červenou paprikou a soľou. Zeleninu najprv umyjeme, uhorku ošúpeme, narežeme na kolieska, cherry  paradajky rozrežeme na polovice a postupne vrstvíme na chlieb s pomazánkou plátkový syr, kolieska uhorky a navrch polovice cherry paradajok.

 • Návšteva detského interiového ihriska

  30.03.2018

  V. Tatarková, učiteľka

  Dňa 28.3.2018 sa žiaci Základnej školy pre žiakov s autizmom zúčastnili návštevy detského interiérového ihriska Alex v Spišskej Novej Vsi. Počas návštevy si mohli rozvíjať svoje pohybové schopnosti, koordináciu, šikovnosť no i slušné správanie sa na verejnosti. Žiaci s autizmom nemajú dostatočne rozvinutú spoločnú pozornosť, ktorá sa práve počas takýchto školských akcií rozvíja. Taktiež vedieť prijať zmenu a nový priestor, cestovanie i nový priestor a nových ľudí - to všetko sa učíme nielen v triede ale aj v praxi. Všetci žiaci mali z ihriska veľký zážitok.

 • Veľká noc

  30.03.2018

  M. Dvoráková, riaditeľka spojenej školy

 • Veselé zúbky

  23.03.2018

  K. Holotňáková, učiteľka

  Pri príležitosti vyhlásenia výzvy vyhlasovateľom projektu ,,Veselé zúbky“ spoločnosťou DM drogérie markt, s.r.o., sa naša Špeciálna materská škola zapojila a zorganizovala Deň Veselých zúbkov. Deti si pozreli päť veselých a zároveň edukačných zúbkových rozprávok a osem videoklipov k poučným zúbkovým pesničkám, kreslili, maľovali Zubožrútov, dramatizovali, zábavnou a hravou formou sa naučili, ako sa správne čistiť zúbky a starať sa o ústnu hygienu. Do aktivít so zúbkovou problematikou sa zapojili  aj rodičia našich detí. Ďakujeme!

 • Veľkonočné zvyky v školskom internáte

  22.03.2018

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Štvrtkové popoludnie sme venovali pracovno výtvarným aktivitám, ktorými sme si chceli pripomenúť zvyky a tradície blížiacich sa veľkonočných sviatkov. Výtvarná miestnosť bola plná vajíčok rozličného druhu a veľkostí, kuriatok, kohútov i zajacov. Na malú chvíľočku sme sa stali ľudovými umelcami. Naše výtvory skrášľujú časť chodby pri riaditeľni. Pozrite sa na ne.

 • Kde bolo, tam bolo ...

  22.03.2018

  Ľ. Duláková, učiteľka

  V prvom jarnom týždni sme sa s našimi škôlkarmi vybrali do krajiny rozprávok. Dnu sme vošli  pomocou čarovného kľúča a po Rozprávkove nás sprevádzala p. uč. Mgr. M. Muránska z literárno-dramatického odboru  ZUŠ v Levoči. Bola to nádherná prechádzka plná zážitkov a stretnutí, s množstvom rozprávkových bytostí a príbehov. Ďakujeme za milé prijatie a pútavé improvizácie spojené s možnosťou zahrať si divadelnú rolu. Odchádzali sme s neskrývanou radosťou, obdivom i úprimným  úsmevom

strana:

Aktualizácia

16. máj 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Nedeľa 20.5.2018)
František Holub (3.V)
Zajtra (Pondelok 21.5.2018)
Ján Tomko (1.S)
Milada Tulejová (3.S)

Priebeh vyučovania

Počet návštev

Počet návštev: 738266

ssjvile © 2013-10