• Hodina anglického jazyka trochu inak

25. 9. 2023

V rámci projektového vyučovania pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa na našej škole uskutočnila špeciálna výuková hodina angličtiny s rodenou Američankou Emily. Hodina bola určená žiakom 7. K a 8. K, ale aj ostatným žiakom školy, ktorí o projektové vyučovanie prejavili záujem. Emily pre žiakov pripravila interaktívnu hodinu zameranú na pamätihodnosti po celom svete. Zvláštnu pozornosť pritom venovala Londýnu a jeho turistickým atrakciám. Žiaci sa tak nielen oboznámili so svetoznámymi pamiatkami, ale hlavne si vyskúšali komunikáciu s rodenou Američankou - skúsenosť, ktorú by ocenil nejeden študent angličtiny. Cieľom tejto aktivity bolo zdôrazniť dôležitosť štúdia jazykov pre každodenný praktický život, ako aj pre cestovanie po svete.

Mgr. Anna Džuganová, PaedDr. Michaela Zombeková

• ÚČELOVÉ CVIČENIE

21. 9. 2023

Prvé účelové cvičenie v školskom roku 2023/2024 v našej škole bolo rozdelené do dvoch dní. Prvý deň sa triedni učitelia venovali teoretickým poznatkom z oblasti civilnej ochrany, poskytnutia prvej pomoci a činnosti spojených s vyhlásením mimoriadnej situácie.

Druhý deň v praktickej časti bol už náročnejší. Po evakuácii školy a presune na miesto určenia triedy zdolávali určenú trasu pešou turistikou. Spoznávali okolitú prírodu a orientáciu v nej.

Mgr. Koterba Tomáš

• O Z N A M

11. 9. 2023

Vo štvrtok 14. septembra 2023 bude odchodový deň.

V piatok 15. septembra 2023 je štátny sviatok, vyučovanie nebude.

V pondelok 18. septembra 2023 bude vyučovanie podľa rozvrhu.

Služba na internáte v nedeľu 17. septembra 2023 bude.

Riaditeľka spojenej školy

PaedDr. Monika Husková