• O Z N A M

29. 3. 2023

Od štvrtka 6. apríla 2023, do utorka 11. apríla 2023
            majú žiaci veľkonočné prázdniny.

V stredu 12. apríla 2023 bude vyučovanie podľa rozvrhu.

Pohotovostná služba v utorok 11. apríla 2023 bude.

• O Z N A M

29. 3. 2023

Riaditeľstvo Spojenej školy Jána Vojtaššáka internátnej Vám oznamuje,

že výchovno – vzdelávacia činnosť detí a žiakov
            spojenej školy bude pokračovať od 30.3.2023
            podľa platných rozvrhov jednotlivých zložiek školy.
            Prevádzka školy bude zabezpečená v čase od 7:00 do 15:30 hod.

Výchovná činnosť žiakov v internáte nebude.
            Pohotovostná služba v internáte bude zabezpečená
            v nedeľu 02.04.2023 v čase od 18:00 hod.

PaedDr. Monika Husková
            riaditeľka spojenej školy

• 22. MAREC – SVETOVÝ DEŇ VODY

24. 3. 2023

„Voda, voda, vodička, pršíš nám ty z nebíčka.

Malý dáždik poteší, prírody smäd uhasí.

Každý človek rád ťa má, s tebou je aj zábava.

Ale aj tak šetriť ťa máme, preto vodu stále nepúšťame.

Vodičku čistú ja rád mám, každý deň si ju vychutnám“.

V našej ŠMŠ sme  si pripomenuli dnešný Svetový deň vody.  Voda je vzácna tekutina a je neodmysliteľnou súčasťou našich každodenných činností. V priebehu dnešného dňa sme pripravili pre deti viacero aktivít smerované k uvedomeniu si významu vody v našom živote. Príbehom o putovaní kvapky a zážitkovými aktivitami sme u detí vytvárali pozitívny vzťah k vode, k nutnosti chrániť a šetriť vodou. Rôznymi výtvarnými technikami sme vyrobili plagát a rôzne výtvarné práce. Počas pobytu vonku sme sledovali tok nášho potoka a vysvetľovali deťom aké je dôležité, aby sa odpad nedostal do potoka.

Učiteľky ŠMŠ,

Pomocná vychovávateľka - K. Trnková,

Zdravotníčka  - Bc. M. Vlkolinská

• „BÁŤ, ČI NEBÁŤ SA...?“

24. 3. 2023

V stredu, 22.marca 2023, nás opäť navštívila pani lektorka Ing. Zuzana Šutá z MP Education, s.r.o., s prednáškou na tému: „Báť, či nebáť sa...?“. Veľmi zaujímavou a vhodnou formou vysvetlila deťom zmeny správania sa v puberte, vplyv prostredia a kamarátov na ich životný štýl a zdravie. Upozornila ich, aby nepodliehali rôznym závislostiam, a že vždy majú na výber lepšie rozhodnutie pre svoje zdravie a život.

Mgr. Z. Matalíková, koordinátorka prevencie

• Návšteva Knižnice J. Henkela v Levoči

20. 3. 2023

Marec -  mesiac knihy sme dnes oslávili ako inak v Knižnici Jána Henkela v Levoči. Žiaci 2.A, 5. A a 6. A triedy si touto výchovno-vzdelávacou aktivitou mimo školy rozvíjali svoje sociálne a komunikačné zručnosti. Cieľom bolo „učenie mimo školy“. Každý žiak si našiel zaujímavé knihy či o zvieratách, o svete, o vlajkách, o Slovensku. Do knižnice sa určite budeme v priebehu školského roka s radosťou vracať.

Mgr. V. Tatarková

• ZDRAVÉ ZÚBKY

2. 3. 2023

Deti z našej materskej školy navštívili ambulanciu dentálnej hygieny v Levoči. Oboznámili sa s profesiou zubného lekára, upevnili si poznatky o správnom čistení zubov – dentálnej hygiene, vyskúšali si prácu zubára aj na vlastnej koži, zubárske kreslo aj všetky prístroje, ktoré sú pre prácu zubára dôležité a potrebné. Deti zažili pekný a nezabudnuteľný deň.

Učiteľka – PaedDr. Petronela Vašková

Pomocná vychovávateľka – Jana Psocíková

• V KRAJINE DIVADIEL A BÁJOK

2. 3. 2023

Divadlo je čarovná krajina, kde sa dieťa rado hrá a v hre spoznáva svet.

Kde bolo, tam bolo...deti z našej škôlky sa premenili na rozprávkové postavičky. Počas tohto týždňa sme čerpali inšpiráciu z knižiek O červenej čiapočke a O troch prasiatkach. Spoločne sme si príbehy prečítali a pozreli si rozprávky, ktoré deti nakoniec aj prekreslili. Ale tá pravá zábava prišla až vo chvíli, keď sa z detí stali rozprávkové bytosti. Zrazu sme v triede mali tri nezbedné prasiatka, zlého vlka, babičku a odvážnu Červenú čiapočku. Deti tak mali možnosť vžiť sa do úloh jednotlivých postavičiek z rozprávok. Za svoj výkon si zaslúžia obrovskú pochvalu.

Učiteľka – PaedDr. Petronela Vašková

Pomocná vychovávateľka – Jana Psocíková

• Turistika v prírode

1. 3. 2023

Dňa 23.2.2023 sa žiaci 2.A, 5.A a 6.A triedy zúčastnili turistiky v prírode. Našim cieľom bolo posilniť kondíciu a vytrvalosť  a poznávať prírodu v zime. Výstup na Mariánsku horu nebol pre väčšinu žiakov problém. Všetci žiaci si zaslúžili pochvalu za vytrvalosť v pešej chôdzi.

Mgr. V. Tatarková