• ZDRAVÝ ÚSMEV
     • ZDRAVÝ ÚSMEV

      19. 10. 2023

      V našej ŠMŠ nepodceňujeme starostlivosť o chrup, preto si po každom obede umývame zúbky, aby sme to robili dôkladnejšie navštívili sme ambulanciu dentálnej hygieny. Dentálna hygienička Mgr. Bc. Katarína Demočková škôlkarov milo privítala, vysvetlila rozdiel medzi zdravým zubom a zubným kazom, poučila ako správne zuby umývať, koľko zubnej pasty použiť, ale upozornila aj na príjem cukru v strave. Nielen diplom a pochvala za zdravý úsmev, ale aj samotné prostredie napomáha a prispieva k odbúravaniu strachu z lekárov a zdravotníkov u mnohých detí.

      Učiteľky ŠMŠ, pedagogický asistent – Mgr. K. Holotňáková,

      pomocná vychovávateľka – K. Trnková, zdravotník – Bc. M. Vlkolinská

    • JESEŇ V ZÁHRADE
     • JESEŇ V ZÁHRADE

      17. 10. 2023

      Jeseň – „pani bohatá“ – sfarbila celý svet svojimi farbami a priniesla chladnejšie počasie. Deti v našej škôlke so svojimi p. učiteľkami využili aj toto ročné obdobie na mnohé aktivity, ktoré im prinášajú potešenie a radosť.

      Učiteľky ŠMŠ, pedagogický asistent – Mgr. K. Holotňáková,

      pomocná vychovávateľka – I. Karchňáková, zdravotník – Bc. M. Vlkolinská

    • DETSKÉ IHRISKO ŽIHADIELKO
     • DETSKÉ IHRISKO ŽIHADIELKO

      17. 10. 2023

      Pohybové aktivity na čerstvom vzduchu sú súčasťou každodenného dňa materskej škôlky. Ku správnemu psychomotorickému rozvoju malého dieťaťa je pravidelný pohyb nevyhnutný. Aj naše deti navštívili detské ihrisko Žihadielko, kde sa dostatočne vyšantili, šmýkali na šmýkačkách, hojdali sa na hojdačkách, preliezali preliezky.

      Učiteľky ŠMŠ, pedagogický asistent – Mgr. K. Holotňáková,

      pomocná vychovávateľka – I. Karchňáková, zdravotník – Bc. M. Vlkolinská

    • Piaty deň školy v prírode – 6. 10. 2023
     • Piaty deň školy v prírode – 6. 10. 2023

      9. 10. 2023

      Hurá, ide sa domov! Ráno sme povyskakovali z postelí, zbalili kufre a nedočkavo           čakali na  autobus. Čakal nás posledný dobrodružný výlet na Ľubovniansky hrad. Žasli sme nad kráľovským pokladom, rytierskym brnením, mečmi a delami. Verili sme, že aj nám        sa podarí nájsť kráľovský poklad. Užili sme si krásny výhľad a preniesli sme sa do čarovného  obdobia rytierov a princezien. Pri odchode sa nám naozaj podarilo nájsť poklad- plný mešec diamantov. Odchádzali sme domov šťastní a bohatí. Bol to krásny záver týždňa školy v prírode. 

      Učiteľky: M. Kovalčíková, M. Cihová, T. Galajdová

    • Štvrý deň školy v prírode – 5. október 2023
     • Štvrý deň školy v prírode – 5. október 2023

      6. 10. 2023

      Zobudili sme sa do chladného rána, ale rozohriala nás rýchla rozcvička. Ako každý deň, aj dnes sme si vytvárali ZÁŽITKOVÝ DENNÍK. Lepili sme si fotografie z našich denných aktivít, aby sme si mohli pripomínať,  čo skvelé sme v škole v prírode zažili. Poobede nás čakal ujo farmár, ktorý nám ukázal domáce zvieratá. Videli sme veľké i malé prasiatka, kravy, teliatka, malé mačiatka, sliepočky, zajačika a na záver aj malé morské prasiatko. Večera bola fantastická, náš skvelý kuchár pripravil chutnú opekačku. Nasledovalo očakávané záverečné vyhodnotenie. Získali sme diplomy za: najkrajšiu izbu, vytrvalosť na turistických prechádzkach, superspachtoša, superhladoša, najtichšiu izbu a najslušnejšie správanie pri stravovaní. Keď sme uvideli dvanásť medailí, očká sa nám rozžiarili.  Zaslúžili sme si ich všetci. Zvládli sme spať štyri noci na novom mieste, bez rodičov, boli sme samostatní a statoční. Mnohí z nás prekonali samých seba, ochutnali nové jedlá, vytvorili si nové kamarátstva a zažili nové neznáme dobrodružstvá. Sme viac samostatní, zodpovední, sebavedomí, priateľskí a tolerantní. Pani učiteľky sú na nás hrdé, pyšné a v očiach sa im leskli slzy dojatia.   

      Učiteľky: T. Galajdová, M. Cihová a M. Kovalčíková

    • Tretí deň školy v prírode – 4. október 2023
     • Tretí deň školy v prírode – 4. október 2023

      5. 10. 2023

      Streda - opäť budíček a pod oknami nás ráno prekvapilo stádo pasúcich sa srniek. Opäť sa hľadá najlepší Superspachtoš, nasleduje ranná rozcvička, bodovanie izieb a súťaž o najkrajšiu izbu v škole v prírode. V jedálni zasa súťaž o najslušnejšie stravovanie a hľadá sa najlepší Superhladoš. Dopoludnie sme strávili basketbalovou súťažou, popoludnie konečne BAZÉN. Všetci sme si to užili a po večeri opäť nasledovalo druhé kolo karaoke show. Večer sme všetci od únavy poodpadávali do postieľok.

       

      Učiteľky: M. Kovalčíková,  M. Cihová,  T. Galajdová

    • Dospievam alebo život plný zmien
     • Dospievam alebo život plný zmien

      5. 10. 2023

      V popoludňajších hodinách sa dievčatá zo školského internátu zúčastnili  prednášky o zmenách správania, výzoru, životospráve a hygiene v období puberty a dospievania. Prednáška bola veľmi zaujímavá a poučná, dievčatá spolupracovali, veľa sa pýtali a aj odpovedali na otázky školiteľky, pani Ing. Z. Šutej. Ďalšia prednáška, ktorá bude v apríli, bude venovaná obdobiu puberty a dospievania pre chlapcov. Tešíme sa.

      Mgr. Z. Matalíková, koordinátorka prevencie

     • Druhý deň školy v prírode – 3. október 2023

      5. 10. 2023

      Čakal nás ďalší deň plný zábavy a dobrodružstiev. Hneď po prebudení sme získali ďalšiu medailu za prvú noc v škole v prírode a u viacerých aj prvú noc bez mamky. Zvládli sme to! Po rannej rozcvičke a výdatných raňajkách sme sa vybrali do lesa hľadať huby. Ujo Milan nám ukázal veľa húb a pomohol nám zdolať aj náročný terén. Opäť sme dokázali, že sme super tím a spoločne prekonáme všetky prekážky. Po sladkých palacinkách sme šli hľadať poklad. Najprv sme však museli zvládnuť rôzne úlohy, vyloviť rybičky z Ružbašského krátera, nakŕmiť hladného leva, skákať vo vreci, strieľať z luku na terč. Večer sme sa premenili na indiánov a pri táborovom ohni sme tancovali indiánske tance. Bol to pre nás všetkých veľký zážitok!

    • Prvý deň školy v prírode – 2. október 2023
     • Prvý deň školy v prírode – 2. október 2023

      3. 10. 2023

      Pre žiakov 4. K, 3.A  a 6.A sa začal týždeň ŠKOLY V PRÍRODE.

      Cesta autobusom do Vyšných Ružbách zbehla rýchlo. Privítal nás ujo Milan, ktorý nás sprevádza celým pobytom. Pri úvodnom zoznamovaní sa žiaci mohli získať prvú medailu. Po dobrom obede hor sa preskúmať okolie a zahrať si futbalový zápas – druhá medaila za najlepší tím. A na záver dňa super prekvapenie - diskotéka, ktorú sme si všetci užili a najlepší tanečníci boli samozrejme odmenení.

      Prvý deň a prvá noc je za nami. Zvládli sme to!

    • Hodina anglického jazyka trochu inak
     • Hodina anglického jazyka trochu inak

      25. 9. 2023

      V rámci projektového vyučovania pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa na našej škole uskutočnila špeciálna výuková hodina angličtiny s rodenou Američankou Emily. Hodina bola určená žiakom 7. K a 8. K, ale aj ostatným žiakom školy, ktorí o projektové vyučovanie prejavili záujem. Emily pre žiakov pripravila interaktívnu hodinu zameranú na pamätihodnosti po celom svete. Zvláštnu pozornosť pritom venovala Londýnu a jeho turistickým atrakciám. Žiaci sa tak nielen oboznámili so svetoznámymi pamiatkami, ale hlavne si vyskúšali komunikáciu s rodenou Američankou - skúsenosť, ktorú by ocenil nejeden študent angličtiny. Cieľom tejto aktivity bolo zdôrazniť dôležitosť štúdia jazykov pre každodenný praktický život, ako aj pre cestovanie po svete.

      Mgr. Anna Džuganová, PaedDr. Michaela Zombeková

    • ÚČELOVÉ CVIČENIE
     • ÚČELOVÉ CVIČENIE

      21. 9. 2023

      Prvé účelové cvičenie v školskom roku 2023/2024 v našej škole bolo rozdelené do dvoch dní. Prvý deň sa triedni učitelia venovali teoretickým poznatkom z oblasti civilnej ochrany, poskytnutia prvej pomoci a činnosti spojených s vyhlásením mimoriadnej situácie.

      Druhý deň v praktickej časti bol už náročnejší. Po evakuácii školy a presune na miesto určenia triedy zdolávali určenú trasu pešou turistikou. Spoznávali okolitú prírodu a orientáciu v nej.

       

      Mgr. Koterba Tomáš

     • O Z N A M

      11. 9. 2023

      Vo štvrtok 14. septembra 2023 bude odchodový deň.

       

      V piatok 15. septembra 2023 je štátny sviatok, vyučovanie nebude.

       

      V pondelok 18. septembra 2023 bude vyučovanie podľa rozvrhu.

       

       Služba na internáte v nedeľu 17. septembra 2023 bude.

       

      Riaditeľka spojenej školy

      PaedDr. Monika Husková

     • Zahájenie školského roka 2023/2024

      24. 8. 2023

      Vážení rodičia, zákonní zástupcovia detí a žiakov, riaditeľstvo spojenej školy Vám oznamuje,

      že dňa 04.09.2023 /pondelok/ bude slávnostná sv. omša VENI SANCTE

      na  začiatku školského roka  2023/2024 o 8:00 hod. v Bazilike sv. Jakuba v Levoči.

      Nástup detí a žiakov do spojenej  školy bude od 9:00 hod.

      Oznamujeme Vám, že školský internát bude v prevádzke už v nedeľu 03.09.2023 od 18:00 hod.

       

      Riaditeľka spojenej školy

      PaedDr. Monika Husková

    • AHOJ ŠKÔLKA, ŠKOLA VOLÁ....!
     • AHOJ ŠKÔLKA, ŠKOLA VOLÁ....!

      3. 7. 2023

      V triede 1. MS je 6 predškolákov, ktorí sa v budúcom školskom roku stanú žiakmi – Miroslava Gažíková, Dávid Kaleja, Leyla Lacková, Michael Mason Pollák, Ivan Kočko a Mário Šimonič. V škôlke sa naučili toho dosť, z hier a hračiek mali radosť, no prišla chvíľa taká, keď veľká škola čaká na každého predškoláka.

      Mgr. Ľubomíra Duláková, triedna učiteľka

    • Poznaj a chráň.....
     • Poznaj a chráň.....

      3. 7. 2023

      Posledný týždeň tohto školského roka v našej ŠMŠ začal prezentáciou a ukážkami práce lesníkov a poľovníkov nielen v tomto období, kedy je v prírode plno mláďat. Škôlkari so záujmom sledovali šikovnosť a výkony sučky Casie pod vedením majiteľky tety Mirky. Dokázala vyhľadať v tráve ukrytý paroh, priniesť plastovú fľašu, ktorá do prírody nepatrí, splniť a predviesť dané pokyny. Zamestnanci VLM SR Kežmarok – Miriam Krempaská, poľovníčka a lesník/lesný pedagóg Ján Krempaský  nám hravou formou, zážitkovým učením a pripravenými aktivitami  v exteriéri predviedli ako sa v prírode správať a ako ju chrániť. Spoločne pomenovali niektorých obyvateľov lesa, poskladali puzzle a s radosťou sa zapojili do realizovaných činností. Ďakujeme za darčeky, reklamné predmety,  snahu, ochotu a spoluprácu počas celého školského roka.

       

      Učiteľky ŠMŠ

      Asistentka – Mgr. K Holotňáková,

      Pomocná vychovávateľka - J. Psocíková,  K. Trnková            

      Zdravotníčka - M. Vlkolinská

    • Môj domov, moje mesto
     • Môj domov, moje mesto

      3. 7. 2023

       Deti nášho predškolského zariadenia spoznávali okolie svojho mesta, zvládli turistickú vychádzku do prírody, na kopec Strompeš k altánku pri dvojkríži. Odmenení boli nielen krásnymi výhľadmi, aktivitami v prírode, ale aj posedením v cukrárni.

       

      Učiteľky: Mgr. Ľ. Duláková,  Mgr. M. Kuľová, Mgr. M. Anderáková,  

      Pomocná vychovávateľka – K. Trnková              

     • Návšteva posilňovne DRX GYM

      3. 7. 2023

      Už v škôlke začínajú deti svoj deň rannou rozcvičkou a zdravotnými cvikmi. Cviky  zameriavame na stimuláciu telesného a motorického rozvoja detí. Využívame rôzne dýchacie, relaxačné, naťahovacie a iné cvičenia, ktoré podporujú správne držanie tela, vedú k správnemu dýchaniu pri cvičení a zároveň si deti osvojujú základné postoje a pohyby trupu a končatín. Aby to nebolo len také nudné cvičenie, sem tam sa vyberieme aj do posilňovne. V DRX GYM posilňovni nás čakala Elena Ištoková, ktorá nám ukázala nové cvičenia. Spoločne sme si zacvičili a unavení sme sa vrátili späť do škôlky.


      Učiteľky ŠMŠ

      Asistentka – Mgr. K Holotňáková,

      Pomocná vychovávateľka - J. Psocíková,  K. Trnková            

      Zdravotníčka - M. Vlkolinská

    • Dopravné ihrisko
     • Dopravné ihrisko

      3. 7. 2023

      S deťmi našej ŠMŠ sme navštívili dopravné ihrisko pri MŠ, Železničný riadok v Levoči. Vysvetlili sme si základné pravidlá cestnej premávky pre chodcov a cyklistov, deti si  vyskúšali jazdu na odrážadlách a kolobežkách. Povozili sa v imitovanom školskom autobuse, nákladnom aute, spoznávali dopravné značky. Kamaráti zo škôlky na Železničnom riadku spolu so svojimi p. učiteľkami nám zapožičali priestory, prilby a odrážadlá a obdarovali nás drobnými darčekmi. Veľmi pekne ďakujeme.

       

      Učiteľky ŠMŠ

      Asistentka – Mgr. K Holotňáková,

      Pomocná vychovávateľka - J. Psocíková,  K. Trnková            

      Zdravotníčka - M. Vlkolinská

 • Spojená škola Jána Vojtaššáka internátna 2021