Mesiac apríl je venovaný lesom, aby upozornil na ich nenahraditeľný význam pre človeka i spoločnosť. Preto sa 9.4.2024 naši žiaci z ŠKD 3 a ŠKD 4 zúčastnili besiedky s pánom lesníkom v mestskej knižnici, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavostí. Porozprával nám ako dlho trvá, kým z malého semienka vyrastie veľký strom, o živote zvierat, aké dobroty v lese nájdeme. A aby nerozprával len on, mal pripravené pre žiakov aktivity, kde sa nenechali zahanbiť. Podľa zvuku uhádli zvieratká z lesa, vedeli rozpoznať prvé jarné kvety, hádali, ktoré lesné plody patria akému stromu. Nakoniec sme si pozreli časozberné video, ako sa mení les počas 4 ročných období ale aj video zo života zvierat v lese. Všetkým sa besiedka páčila, len škoda, že trvala krátko.
Vychovávateľky z ŠKD 3, 4: Mgr. Hradiská Ž., Mgr., Kochanová D.
Asistentky vychováteľa v ŠKD: Mgr. Iľašová V., Bc. Polláková D.