Aktuálne

        • PÚŤ NEPOČUJÚCICH V LEVOČI a 1. SVÄTÉ PRIJÍMANIE
          • PÚŤ NEPOČUJÚCICH V LEVOČI a 1. SVÄTÉ PRIJÍMANIE

            22. 6. 2026

            Dňa 11. júna 2026 sa na Mariánskej hore v Levoči, v Bazilike Navštívenia Panny Márie, uskutočnila tradičná púť nepočujúcich spojená so slávnosťou prvého svätého prijímania. Slávnostná svätá omša, slávená v posunkovej reči, sa začala o 10.00 hodine a vytvorila jedinečný priestor pre spoločné prežívanie viery, modlitby a duchovného spoločenstva.

            Tento deň bol mimoriadne výnimočný najmä pre našu žiačku Karolínu, ktorá po príprave počas školského roka prvýkrát prijala Pána Ježiša v Eucharistii. Slávnostnú svätú omšu celebroval kňaz Róbert Colotka. Svojím láskavým prístupom, povzbudivými slovami a duchovným vedením sprevádzal našu prvoprijímajúcu žiačku na začiatku jej hlbšieho života vo viere a zároveň obohatil všetkých prítomných. Svätú omšu svojím spevom a piesňami sprevádzal pedagogický zbor Flores spolu so žiakmi našej školy, čím prispel k slávnostnej a radostnej atmosfére celého podujatia.

            Karolíne zo srdca prajeme, aby jej viera každým dňom silnela, aby ju sprevádzala Božia láska a aby si na tento výnimočný okamih uchovala krásne spomienky po celý svoj život.

            Tejto milej a požehnanej udalosti sa zúčastnili žiaci a pedagógovia Spojenej školy Jána Vojtaššáka. Nechýbali ani deti, žiaci, rodičia a pedagógovia zo Spojenej školy Pavla Sabadoša v Prešove. Celé stretnutie sa nieslo v atmosfére radosti, vďačnosti, prijatia a vzájomného porozumenia. Spoločná modlitba v posunkovej reči ešte viac umocnila pocit jednoty, spolupatričnosti a sily spoločenstva.

            Púť nepočujúcich v Levoči sa tak aj tento rok stala nezabudnuteľným duchovným zážitkom, ktorý v srdciach všetkých účastníkov zanechal hlbokú stopu. Už dnes sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré nám opäť pripomenie, že jazyk viery, lásky a porozumenia spája ľudí bez ohľadu na spôsob komunikácie.

             

            PaedDr. Mária Molnárová, Mgr. Monika Popadičová

        • Školský výlet – Spoznávanie Hodkoviec
          • Školský výlet – Spoznávanie Hodkoviec

            22. 6. 2026

            Dňa  17.6. 2026 sa  žiaci 1.V a 3.V vybrali na výlet do Hodkoviec. Cestovali sme autobusom a počas cesty sme sa tešili na všetko, čo nás čaká. V Spišská  Podhradí sme mali krátku prestávku, počas ktorej sme si prezreli časť mesta a počkali na ďalší autobus.

            Po príchode do Hodkoviec sme sa zúčastnili tvorivej dielne, kde sme si vyskúšali svoju šikovnosť a vyrobili pekné výrobky. Následne sme si prezreli areál  kaštieľa  dozvedeli sa mnoho zaujímavostí o jeho histórii.

             

            Veľmi zaujímavá bola prehliadka kaštieľa. Sprievodca Jožko nám porozprával o jeho minulosti a ukázal nám jeho priestory. Príjemným prekvapením bolo, keď si sadol ku klavíru, zahral nám niekoľko skladieb a dokonca aj zaspieval. Vďaka tomu bola prehliadka ešte zaujímavejšia a vytvorila veľmi príjemnú atmosféru.

            Navštívili sme aj kaplnku, ktorá na nás zapôsobila svojím pokojným prostredím. Prešli sme sa po bylinkovej záhrade a krásnej záhrade s fontánou. Upravený park plný zelene bol ideálnym miestom na oddych a obdivovanie okolia.

            Najväčším zážitkom celého výletu však bola návšteva mini farmy. Mali sme možnosť vidieť rôzne zvieratá zblízka a dozvedieť sa o nich nové informácie. Táto časť programu nás bavila najviac a mnohí by sme pri zvieratkách zostali ešte dlhšie.

            Výlet do Hodkoviec sa nám veľmi páčil. Bol plný zaujímavých zážitkov, nových poznatkov a príjemne stráveného času so spolužiakmi. Domov sme sa vracali s dobrou náladou a množstvom krásnych spomienok.

        • FYZIKA NA PRACOVNEJ VÝCHOVE
          • FYZIKA NA PRACOVNEJ VÝCHOVE

            22. 6. 2026

            Na hodine pracovnej výchovy si žiaci vyskúšali netradičnú aktivitu, v ktorej spojili tvorivosť s pozorovaním fyzikálnych javov. Pracovali s kockami ľadu, ktoré maľovali akrylovými farbami. Farebné ľadové kocky vytvárali zaujímavé obrazce a zároveň umožnili žiakom sledovať postupné topenie ľadu.

            Počas práce pozorovali premenu vody z pevného skupenstva na kvapalné. Všímali si, ako sa farby pri topení miešajú s vodou a vytvárajú farebné odtiene. Praktickou a zážitkovou formou si tak osvojili poznatky o vlastnostiach vody a jej skupenstvách.

            Aktivita žiakov veľmi zaujala. Rozvíjali si svoju kreativitu, jemnú motoriku, pozorovacie schopnosti a zároveň získali nové vedomosti z oblasti fyziky. Spojenie umenia a experimentovania prinieslo žiakom veľa radosti a nových skúseností.

            Mgr. Alena Blašková a pedagogickí asistenti

        • Výlet v Košiciach očami Praktickej školy
          • Výlet v Košiciach očami Praktickej školy

            22. 6. 2026

            Koniec školského roka klope na dvere a k nemu už neodmysliteľne patria školské výlety. Tak sme sa aj my, žiaci praktickej školy, vybrali spoločne objavovať kultúrne a historické krásy metropoly východu – Košíc. Cieľom tejto exkurzie bolo odmeniť žiakov za ich celoročné úsilie, ale predovšetkým upevniť ich sociálne a sebaobslužné zručnosti v reálnom prostredí.

            Cesta vlakom bola skvelým zážitkom a zároveň praktickou školou cestovania. Žiaci ukážkovo zvládli presuny, nástup do vlaku i samotnú jazdu. V Košiciach nás privítalo slnečné počasie, ktoré dotváralo príjemnú atmosféru počas prehliadky mesta. Pozreli sme si majestátny Dóm svätej Alžbety a oddýchli si pri tónoch spievajúcej fontány. Počas dňa sme absolvovali spoločný obed, kde si žiaci preverili pravidlá spoločenského stolovania. Príjemný deň sme zavŕšili posedením pri koláčiku a osviežujúcej zmrzline.

            Domov sme sa vrátili unavení, ale obohatení o nové poznatky, nezabudnuteľné zážitky a predovšetkým o hrdosť na to, ako super sme to zvládli.

            Mgr. M. Palenčárová, Bc. Radoslav Korchňák

        • Za zvieratami a dobrodružstvom – koncoročný výlet prípravných ročníkov
          • Za zvieratami a dobrodružstvom – koncoročný výlet prípravných ročníkov

            18. 6. 2026

            Koniec školského roka si žiaci prípravných ročníkov spríjemnili výletom do zoologickej záhrady. Už od rána sa tešili na stretnutie so zvieratami a na nové zážitky, ktoré ich počas dňa čakali. Po príchode do ZOO sa s veľkým nadšením vydali objavovať svet zvierat a spoznávať ich život v prostredí, ktoré sa čo najviac približuje ich prirodzenému domovu. Počas prehliadky mali deti možnosť pozorovať množstvo zaujímavých druhov zvierat. Najväčší obdiv vzbudili opice svojou hravosťou, majestátny lev, medveď, zebry. Niektorí žiaci videli určité druhy zvierat naživo po prvýkrát, preto si ich pozorovanie veľmi užívali. S nadšením sledovali ich správanie. Súčasťou výletu bol aj oddych v príjemnom prostredí zoologickej záhrady, spoločná desiata a čas na hry a pohybové aktivity. Počas celého dňa vládla veselá nálada, dobrá nálada a množstvo úsmevov. Žiaci si výlet naplno užili.  Koncoročný výlet do zoologickej záhrady sa vydaril a stal sa príjemnou bodkou za úspešným školským rokom v prípravných ročníkoch.

            Kolektív 1.A, 2.A, 3.A

        • Návšteva Klauna
          • Návšteva Klauna

            17. 6. 2026

            Vo štvrtok 11.06.2026 k nám do školského internátu a školského klubu detí zavítal Dr. Klaun. Pre detí si pripravil zaujímavý program s názvom Klaunská olympiáda.

            Hneď po príchode nás privítal svojím úsmevom a vtipnými kúskami. Deti zapojil do rôznych hier, ktoré preverili ich šikovnosť a zmysel pre humor. Klaunská olympiáda priniesla veľa radosti, smiechu a pekných zážitkov. Na návštevu Klauna budeme ešte dlho spomínať a veríme, že nás opäť niekedy navštívi.

        • NÁUČNÝ CHODNÍK VELÉMOVKA
          • NÁUČNÝ CHODNÍK VELÉMOVKA

            16. 6. 2026

            Malí bádatelia našej materskej školy sa vybrali do Ľubice, časť Pod lesom na Náučný chodník VELÉMOVKA.  Lesným chodníčkom  nás sprevádzali informačné tabule a panely, ktoré  svojim komentárom doplnil  Ján Krempaský, lesník VLM SR. Ujo Jano deťom priblížil zvuky lesa, pripravil jednoduché úlohy a deti odmenil medailami. Cieľom výletu bolo spoznávať prírodu, rozvíjať environmentálne povedomie a zažiť príjemný deň na čerstvom vzduchu, ktorý  nepokazilo ani pochmúrne počasie. Veľký záujem vzbudili poľovnícke psíky Cassandra, Enriko a Firelid so svojou majiteľkou Mirkou Krempaskou. Okrem kamarátov nás z lesa odprevádzal jemný dážď, ale aj napriek tomu  sa výlet vydaril a všetci sa vrátili domov s úsmevom a peknými spomienkami.

            Kolektív ŠMŠ

        • ZÁBAVNÉ DOPOLUDNIE VO FUNVILLE
          • ZÁBAVNÉ DOPOLUDNIE VO FUNVILLE

            16. 6. 2026

            Žiaci tried 1.A, 2.A, a 3.A strávili príjemné dopoludnie v zábavnom centre Funville, kde si užili množstvo pohybových aktivít a spoločných chvíľ plných radosti. Veľkú radosť im priniesli trampolíny, bazén s loptičkami a ďalšie atrakcie. Spoločné hry podporili dobrú náladu, spoluprácu a priniesli deťom množstvo pekných zážitkov , na ktoré budú ešte dlho spomínať.

            Triedne učiteľky 1.A, 2.A, 3.A.

        • HIPOTERAPIA OČAMI NAŠICH ŽIAKOV
          • HIPOTERAPIA OČAMI NAŠICH ŽIAKOV

            16. 6. 2026

            V rámci vzdelávacích a zážitkových aktivít podporujúcich osobnostný rozvoj navštívili žiaci tried 1.A, 2.A, 3.A centrum hipoterapie , kde mali možnosť zažiť jedinečné chvíle v blízkosti koní. Pre mnohých z nich to bol výnimočný zážitok plný nových skúsenosti, radosti a prekonávania obáv. Aktivity pomohli žiakom rozvíjať rovnováhu , koordináciu pohybov, ale najmä pocit istoty, dôvery a úspechu.

            Triedni učitelia 1.A, 2.A, 3.A

        • TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI
          • TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI

            16. 6. 2026

            V rámci „Týždňa detskej radosti“ navštívili deti z materskej školy detské interiérové ihrisko Alex Park, kde si naplno užili množstvo zábavy. S nadšením vyskúšali všetky atrakcie, vyšantili sa do sýtosti a prežili nezabudnuteľné chvíle plné smiechu a radosti. Po aktívnom dopoludní si pochutnali na obľúbenej detskej pochúťke – chrumkavých hranolkách s kečupom. Hoci sme pre deti počas celého týždňa pripravili množstvo pekných a zaujímavých aktivít, návšteva Alex Parku bola pre väčšinu z nich tým najkrajším zážitkom  a najlepším darčekom.

            Kolektív ŠMŠ

        • NÁVŠTEVA VÝSTAVY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV V RUŽOVOM DOME
          • NÁVŠTEVA VÝSTAVY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV V RUŽOVOM DOME

            9. 6. 2026

            Dňa 4. júna sme sa so školským klubom zúčastnili zaujímavej výstavy historických a netradičných hudobných nástrojov z rôznych krajín. Počas pútavej prednášky sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o histórii a využití vystavených exponátov. Veľkým zážitkom pre deti boli aj ukážky hry na jednotlivých nástrojoch, vďaka ktorým sme si mohli vypočuť ich jedinečný zvuk. Návšteva výstavy bola pre všetkých príjemným spojením poznávania, histórie a hudby. Ďakujeme za príjemne strávený čas, zaujímavé rozprávanie a krásny hudobný zážitok.

            Vychovávateľka Mgr. Veronika Iľašová a kolektív ŠKD 4

        • NÁVŠTEVA VÝSTAVY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV V KUPECKOM DOME
          • NÁVŠTEVA VÝSTAVY HUDOBNÝCH NÁSTROJOV V KUPECKOM DOME

            9. 6. 2026

            S deťmi sme dňa 4.6.2026 navštívili výstavu hudobných nástrojov v Kupeckom dome, kde nás čakal nás zaujímavý program plný hudby, nových poznatkov a zábavy. Po príchode nás privítal sprievodca výstavy Mgr. Vladimír Tomko, ktorý nám predstavil rôzne hudobné nástroje. Dozvedeli sme sa, ako sa volajú, z akých materiálov sú vyrobené a akým spôsobom sa na nich hrá. Mali sme možnosť vidieť známe nástroje, ako sú husle, gitara či flauta, ale aj menej známe hudobné nástroje privezené zo zahraničia. Najväčším zážitkom bolo, keď nám pán Tomko predviedol ako sa na  jednotlivých nástrojoch hrá a aký vydávajú zvuk. Zahral na nich rôzne melódie a deti so záujmom počúvali rozdielne zvuky. Veľkú radosť mali najmä z toho, že si niektoré nástroje mohli aj samy vyskúšať. Každý si mohol zahrať niekoľko tónov a na chvíľu sa cítiť ako skutočný hudobník. Výstava bola pre deti veľmi poučná a zároveň zábavná. Deti si rozšírili vedomosti o hudbe a získali tak nové skúsenosti. Po skončení výstavy sme sa vybrali na zmrzlinu, ktorá bola príjemnou odmenou za pekne strávené dopoludnie. Pri zmrzline sme sa rozprávali o tom, ktorý hudobný nástroj sa nám páčil najviac a čo nás na výstave najviac zaujalo.

            Mgr. K. Strážiková, pedag.asistentka Bc. M. Bendžalová

        • ZÁŽITKOVÉ UČENIE NA DEŇ DETÍ
          • ZÁŽITKOVÉ UČENIE NA DEŇ DETÍ

            9. 6. 2026

            Dňa 2. júna 2026 sa žiaci triedy 3.K, 5.K a 6.K zapojili do projektového vyučovania s názvom „Deň plný radosti“, ktoré sme pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Vyučovanie bolo zamerané na spoluprácu, pobyt v prírode, ochranu životného prostredia a rozvoj pozorovacích schopností. Žiaci sa vydali do prírody, kde plnili rôzne zaujímavé úlohy. Pozorovali svoje okolie, objavovali rastliny a živočíchy, riešili prírodovedné úlohy, diskutovali o ochrane prírody a spoločne vytvárali tvorivé diela z prírodnín. Nechýbali ani pohybové a tímové aktivity, ktoré podporili dobrú náladu a spoluprácu medzi spolužiakmi. Počas celého dňa žiaci preukázali zodpovedný prístup, ochotu pomáhať si navzájom a aktívne sa zapájali do všetkých pripravených činností. Zážitkové učenie v prírodnom prostredí im prinieslo množstvo nových poznatkov, radosti z pohybu a príležitosť stráviť čas so spolužiakmi netradičnou formou. Projektové vyučovanie bolo pre všetkých príjemným spestrením školského dňa a zároveň peknou oslavou Medzinárodného dňa detí.

            Mgr. Janka Tomalová, PaedDr. Ing. Alena Jandušíková, PaedDr. Lucia Kramarčíková

        • ZÁŽITKOVÝ VÝLET DO ČAROVNEJ ZÁHRADY
          • ZÁŽITKOVÝ VÝLET DO ČAROVNEJ ZÁHRADY

            9. 6. 2026

            V krásny slnečný deň sa žiaci 1.V a 3.V vybrali na nezabudnuteľný zážitkový výlet do Čarovnej záhrady. Hneď po príchode nás privítalo príjemné prostredie plné zelene, vôní byliniek a dobrej nálady. Čarovná záhrada je miestom, kde môžu deti spoznávať prírodu hravou formou a zažiť množstvo zaujímavých aktivít. Počas celého dňa sa deti s nadšením zapájali do rôznych hier a súťaží. Behali po záhrade, objavovali jej zákutia a spoločne plnili zábavné úlohy. Nechýbal smiech, radosť ani dobrá tímová spolupráca. Veľkým zážitkom bola ochutnávka domácich sirupov. Deti mali možnosť spoznať rôzne bylinky a ovocie, z ktorých sa sirupy vyrábajú. Najviac im chutili bazový a mätový sirup. Mnohí boli prekvapení, aké zaujímavé chute dokáže ponúknuť príroda. Po aktívnom dopoludní prišiel čas na oddych pri ohnisku. Deti si s pomocou dospelých opiekli špekáčiky a pochutnali na dobrotách pripravených na spoločný piknik. Atmosféra pri ohni bola veľmi príjemná a všetci si ju naplno užili. Výlet do Čarovnej záhrady bol plný nových zážitkov, objavovania a dobrej nálady. Deti si odniesli nielen pekné spomienky, ale aj nové poznatky o prírode a bylinkách. Do školy sa vrátili unavené, no spokojné a s úsmevom na tvári. Na tento krásny deň budeme ešte dlho spomínať a veríme, že sa do Čarovnej záhrady opäť raz vrátime. 🌿🔥😊

            Mgr. K. Strážiková, Mgr. A. Blašková, asistenti Bc. M. Bendžalová a Š. Michalko

        • ŠKOLSKÝ VÝLET - HARICHOVCE - SANS SOUCI
          • ŠKOLSKÝ VÝLET - HARICHOVCE - SANS SOUCI

            9. 6. 2026

            Príjemné chvíle v krásnom prostredí a vôňa opekaných špecialít. Tak by sa dal opísať školský výlet do areálu Sans Souci, ktorý sa niesol v znamení dobrej nálady, priateľstva a spoločných zážitkov. Žiaci 7.K a 8.K sa spolu s pedagógmi vybrali na koncoročný výlet do príjemného prostredia Sans Souci, kde ich čakal deň plný oddychu, zábavy a spoločných aktivít. Krásne počasie vytvorilo ideálne podmienky na pobyt v prírode a všetci si mohli naplno vychutnať atmosféru blížiaceho sa konca školského roka. Súčasťou programu bola aj tradičná opekačka. Vôňa opekaných špekáčikov a dobrá nálada sa šírili celým areálom. Žiaci sa zapájali do rôznych hier, športových aktivít a neformálnych rozhovorov so svojimi spolužiakmi i učiteľmi. Takéto spoločné chvíle sú cennou príležitosťou na upevňovanie priateľstiev a vytváranie spomienok, ktoré zostanú v pamäti ešte dlhé roky. Školský výlet do Sans Souci bol krásnym zavŕšením školského roka. Priniesol množstvo radosti, príjemných stretnutí a nezabudnuteľných okamihov, ktoré budú žiakov sprevádzať ešte dlho po tom, ako sa školské lavice na leto vyprázdnia.

            Mgr. Kamila Tatarková, Mgr. Marcel Holló, Bc. Renáta Kellnerová

        • ŠKOLA V PRÍRODE – RESORT LEVOČSKÁ DOLINA   26. 5. – 28. 5. 2026
          • ŠKOLA V PRÍRODE – RESORT LEVOČSKÁ DOLINA 26. 5. – 28. 5. 2026

            2. 6. 2026

            V dňoch strávených v škole v prírode sme zažili množstvo krásnych chvíľ, zábavy, športových aktivít aj zaujímavého učenia. Po príchode a ubytovaní sme sa oboznámili s miestnou krajinou a vybrali sme sa na prechádzku do okolitej prírody, kde sme si užili čerstvý horský vzduch a krásne výhľady. Veľkým lákadlom bol aj bazén, v ktorom  sme sa zabavili pri plávaní a vodných hrách. Nechýbali súťaže, tímové hry a množstvo smiechu, vďaka ktorým sme sa lepšie spoznali  a utužili naše priateľstvá. Druhý deň sme absolvovali turistiku k Levočskej priehrade. Po príjemnej prechádzke  nás čakal chutný obed a oddych na izbách. Popoludnie patrilo jazde na koníkoch, ktorá mnohým priniesla nové zážitky. Večer sme si zahrali bowling a deň sme zakončili veselou diskotékou plnou tanca a dobrej nálady. Počas pobytu sme  sa venovali aj vzdelávacím aktivitám. V prírode sme spoznávali zvieratá, stromy, kvety, lesné plody, hmyz, vtáky a huby. Pozorovali sme prírodu okolo seba, učili sa nové poznatky a uvedomovali si, aké je dôležité chrániť životné prostredie. Na záver školy v prírode prebehlo slávnostné odovzdávanie diplomov. Každý žiak  bol ocenený za svoju aktivitu, spoluprácu a vzorné správanie počas pobytu. Diplom sa stal krásnou pamiatkou na dni plné zážitkov, nových skúseností a spoločných chvíľ. Škola v prírode v Levočskej Doline bola pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Odniesli sme si množstvo krásnych spomienok, nové vedomosti, upevnené priateľstvá  a úsmev na tvári.

            Mgr. Mária Kedžuchová, Mgr. Terézia Galajdová

        • NA DOPRAVNOM IHRISKU
          • NA DOPRAVNOM IHRISKU

            2. 6. 2026

            Naši predškoláci navštívili dopravné ihrisko, aby poznávali základné pravidlá cestnej premávky, prakticky uplatňovali získané teoretické poznatky a  oboznámili sa s dopravnými značkami, priechodom pre chodcov či pravidlami bezpečného prechádzania cez cestu. Veľkú radosť mali najmä z jazdy na kolobežkách a odrážadlách, počas ktorej si mohli prakticky overiť svoje vedomosti. Dopoludnie sa nieslo v príjemnej atmosfére plnej hier, pohybu a nových skúseností.

            Kolektív ŠMŠ

        • ŠKOLSKÁ AKCIA – ČAROVNÁ ZÁHRADA
          • ŠKOLSKÁ AKCIA – ČAROVNÁ ZÁHRADA

            2. 6. 2026

            Dňa 14. 5. 2026 si žiaci tried 1.P a 2.P spestrili vyučovanie návštevou Čarovnej záhrady, kde ich čakal pestrý program plný zážitkov, objavovania a tvorivých aktivít. Toto netradičné vyučovanie v prírodnom prostredí bolo zamerané na rozvoj zmyslového vnímania, kreativity a poznávania byliniek hravou formou. Počas pobytu sa žiaci zapájali do rôznych zážitkovo-edukatívnych aktivít. S veľkým nadšením privolávali dážď, dopĺňali slniečku chýbajúce lúče a z prírodných materiálov skladali svoje mená. Veľký úspech mala aj tvorivá dielňa, v ktorej  si každý vyrobil vlastný drevený náhrdelník. Žiaci ho ozdobili maľovaním a farebnými korálkami, čím vznikli originálne výrobky, ktoré si mohli odniesť domov na pamiatku. Zaujímavou súčasťou programu bolo aj objavovanie bylinkovej záhrady. Žiaci vyhľadávali rôzne druhy byliniek, učili sa ich spoznávať podľa vône a vzhľadu a niektoré z nich mali možnosť aj ochutnať. Takýmto spôsobom si rozšírili svoje vedomosti o rastlinách a ich využití v každodennom živote. Po aktívne strávenom dopoludní si všetci pochutili na domácich limonádach pripravených z byliniek a plodov z Čarovnej záhrady. Osviežujúce nápoje boli veľmi chutné a príjemne doplnili celý program. Návšteva Čarovnej záhrady bola pre žiakov krásnym zážitkom a zároveň hodnotnou formou vyučovania v prírode, na ktorú budú ešte dlho spomínať.

            PaedDr. Mária Molnárová, Mgr. Marta Palenčárová,  Bc. Radoslav Korchňák