„ V kuchyni príjemne hrčí elektrický šľahač. Keď ho stará mama zapne, všetkým v dome sa zbiehajú sliny, lebo to znamená, že budú maškrty. Robí na večeru bublaninu. “
Tento úryvok z knihy od Jaroslavy Blažkovej si žiaci 4.K čítali na hodine čítania. Potom sme si v knižnici vypožičali knihu Ohňostroj pre deduška, z ktorého si každú hodinu spolu čítame jeden príbeh. Vôňa bublaniny z príbehu nás tak oslovila, že sme si podľa receptu z čítanky upiekli našu vlastnú bublaninu. A bola výýýýborná.
Triedna učiteľka Mgr. M. Kovalčíková, pomocná vych. M. Lӧrincová
