• O Z N A M

      19. 12. 2022

      Vážení rodičia, zákonní zástupcovia detí a žiakov spojenej školy,

      oznamujeme Vám,

      že v dňoch od 20.12.2022 do 22.12.2022

      bude prerušený výchovno-vzdelávací proces detí/ žiakov spojenej školy

      z dôvodu zvýšenej chorobnosti.

      Od 23.12.2022 do 6.1.2023 budú vianočné prázdniny.

      Vyučovanie začne podľa rozvrhu dňa 9.1.2023 /pondelok/.

      Dňa 8.1.2023 /nedeľa/ v ŠI bude pohotovostná služba.

       

      PaedDr. Monika Husková

      riaditeľka SŠJVI

     • Vianoce v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči

      21. 12. 2022

      Dňa 7.12.2022 si žiaci 1.A, 2.A, 5.A a 6.A triedy spestrili vyučovací proces v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči. Žiakov čakali rôzne stanovištia s úlohami zameranými na rozvoj zmyslov. Vianočnú atmosféru upevnilo aj prekvapenie pre žiakov – príchod Mikuláša, s ktorým sa deti porozprávali, zaspievali mu a za odmenu ich čakalo sladké prekvapenie a darček v podobe puzzle a bylinkového čaju. Odchádzali sme s tým, že naši žiaci s autizmom túto školskú aktivitu krásne zvládli.

      Mgr. Vladimíra Tatarková, Mgr. M. Popadičová, Mgr. V. Pitoráková, Mgr. Ž. Hradiská, Bc. D. Polláková, Mgr. M. Šoltésová

     • Vianočné šťastie...

      21. 12. 2022

      Zabudnime na smútok, zanechajme zvady, buďme k sebe milí, dobrí a majme sa radi. Prišiel čas vianočný, zvonček tíško cinká, každému sa splní túžba, aspoň malilinká. Šťastné a veselé želajme si spolu a potom spoločne sadajme k štedrovečernému stolu. Vločka sa k vločke skláňa, prináša tvoje tajné priania....

      Krásne a požehnané sviatky v kruhu  najbližších  všetkým žiakom  a zamestnancom našej školy prajú žiaci: Tobias, Daniel, Adam, Filip, Dominik,

      triedna učiteľka:  Mgr. Martina Cihová a asistentka učiteľa: Mgr. Veronika Iľašová

    • ČO SA STALO V BETLEHEME .....
     • ČO SA STALO V BETLEHEME .....

      14. 12. 2022

      Naši škôlkari navštívili predvianočné mestečko v Spišskom múzeu v Levoči, kde už vládla magická atmosféra. Sledovali a prežívali najznámejší príbeh, v ktorom je ukryté tajomstvo Vianoc. Všetci ochutnali vianočné oblátky a punč, strávili sme prekrásne dopoludnie.

      Učiteľky ŠMŠ, pomocná vychovávateľka – K. Trnková

      Zdravotníčka – M. Vlkolinská, Bc.

    • FUN VILLE HOZELEC
     • FUN VILLE HOZELEC

      14. 12. 2022

      Keď naši škôlkari nastúpili do malého autobusu, mnohí netušili, čo ich čaká na konci cesty. V zábavnom interiérovom ihrisku ich zažili veľa zábavy a pohybu, ktorý je pre ich vývin veľmi dôležitý. Foto napovie, ako si to užívali.

      Učiteľky ŠMŠ, asistentka pedagóga

    • ZAVÍTAL K NÁM MIKULÁŠ
     • ZAVÍTAL K NÁM MIKULÁŠ

      14. 12. 2022

      Na dobré deti Mikuláš nikdy nezabúda a preto aj tento rok zavítal do našej  školy. Obrovské očakávanie detí sa razom zmenilo na nezabudnuteľný zážitok, keď sa Mikuláš zjavil so svojim sprievodom anjelmi a čertom medzi deťmi, aj s košíkom plným darčekov. V aule školy zazneli mikulášske pesničky, básničky, a na záver dostalo každé dieťa od Mikuláša sladkú odmenu. Ak budú deti poslušné aj budúci rok, môžu sa opäť tešiť na túto vzácnu návštevu.

      Mgr. Terézia Galajdová

    • VO VIANOČNEJ PEKÁRNI
     • VO VIANOČNEJ PEKÁRNI

      14. 12. 2022

      Mestá zdobené vianočnou výzdobou, vôňa škorice a medovníkov nám pripomína príchod najkrajších sviatkov v roku. Aj žiaci 1.A a 2.A triedy sa spolu s pani učiteľkami rozhodli pripraviť na vianočné sviatky pečením medovníkov a tak si spríjemniť vyučovací čas. Školská kuchynka sa zrazu premenila na vianočnú pekáreň. Všade rozvoniavala vôňa medovníkov a atmosféru dotvárali vianočné koledy, ktoré žiaci počúvali.

      Učiteľky: Mgr. Viera Pitoráková, Mgr. Terézia Galajdová

      Asistentky: Mgr. Žaneta Hradiská, Mgr. Mariana Šoltésová, Mgr. Miroslava Kapustová

    • VIANOČNÁ PEKÁREŇ V ŠKD
     • VIANOČNÁ PEKÁREŇ V ŠKD

      12. 12. 2022

      Vo vianočnej pekárni, napečieme za pár dní. Na Vianoce napečieme toľko, že to nepojeme. Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií a jedna z nich je aj pečenie medovníkov. Medovníčky patria k typickým dobrotám, ktoré zdobia naše stoly počas najkrajších sviatkov v roku. Upiecť medovník nie je veru jednoduché. Vyskúšali sme si to aj my v školskom klube detí. Vyvaľkali sme si cesto, s radosťou povykrajovali medovníkové figúrky a dozlata ich upiekli. Miestnosťou sa niesla vianočná a tvorivá atmosféra, školskou chodbou príjemná vôňa. No najkrajšie bolo to, keď sme si spolu sadli k stolu, ochutnali napečené medovníčky a potom podarovali sladké medovníčky aj ostatným spolužiakom a pánom učiteľom.

       

      Mgr. Silvia Jasečková, Mgr. Peter Hlavatý

    • VIANOCE V PRAKTICKEJ ŠKOLE
     • VIANOCE V PRAKTICKEJ ŠKOLE

      12. 12. 2022

      Príjemná predvianočná a tvorivá atmosféra zavládla aj v Praktickej škole, kde žiaci 1.P a 2.P pripravovali na hodinách Ručných prác a šitia, Príprave jedál a výživy výrobky určené  na tradičný Vianočný remeselný trh, ktorého sa naša škola zúčastní  aj tento rok. Spolu sme ušili nákupné tašky, upiekli a ozdobili perníky, ktoré sú odpradávna spojené s Vianocami, sviatkami radosti a pokoja.

      Chceme vám všetkým popriať požehnané adventné obdobie a nech tajomstvo a kúzlo Vianoc v našich životoch trvá počas celého ďalšieho roka.

      učiteľka Mgr. K. Strážiková, Mgr. M. Palenčárová

     • O Z N A M

      5. 12. 2022

      V piatok 9. decembra 2022 bude vyučovanie končiť 

      po 4. vyučovacej hodine o 11:35 hod.

       

      Prevádzka v škole v piatok bude len do 12:00 hod.

       

      V pondelok 12. decembra 2022 bude vyučovanie podľa rozvrhu.

       

      Pohotovostná služba v nedeľu 11. decembra 2022 bude.

       

      PaedDr. Monika Husková

      riaditeľka SŠJVI

       

    • DEAFLYMPÍJSKE DNI 2022
     • DEAFLYMPÍJSKE DNI 2022

      6. 12. 2022

      Už druhý krát sme mali možnosť zúčastniť sa  športového podujatia  Deaflympíjske dni 2022 pre nepočujúcich  športovcov  v Bratislave, ktoré sa konali od 28.11 do 1.12. 2022. Neodradila nás ani dlhá cesta vlakom a na podujatie sme sa veľmi tešili. Tento krát sme súťažili vo floorballe a bedmintone. Samozrejme, že sme sa umiestnili na  víťazných  priečkach  a získali medaily. V bedmintone naši žiaci obsadili prvé a tretie miesto a vo floorballe taktiež  tretie miesto z čoho sme mali obrovskú radosť. Okrem športovania sme mali aj bohatý sprievodný  program popoludní. Očarila nás návšteva Vianočných trhov na Hlavnom námestí v Starom meste, kde sme nasávali vianočnú atmosféru. V  stredu sme si užili super  zábavu a adrenalín  v Jump Aréne. Vo štvrtok nás čakala dlhá cesta domov, ale všetky tie športové a zábavné zážitky stali za to. Tešíme sa na ďalšie podujatie.                                                                                                                                                                                     

       

      Vychovávateľka Mgr. Zuzana Polláková

      Učiteľ  Mgr. Marcel Holló

    • ADVENTNÝ VENIEC
     • ADVENTNÝ VENIEC

      6. 12. 2022

      V nedeľu sme rozsvietili prvú sviečku, nastal predvianočný čas, čas adventu, čas očakávania príchodu Ježiška.  Na Vianoce sa tešia najmä deti a tie naše vedia, že  keď na adventnom venci budú svietiť štyri sviece, budú Vianoce.  Nielen v domácnostiach, ale aj v našej škôlke máme adventný veniec, ktorý nám vytvorila p. Jarmila Katriňáková  so šikovnými pomocníkmi. 

       

      Učiteľky ŠMŠ

      Pedagogická asistentka – Katarína Holotňáková, Mgr.

      Pomocná vychovávateľka - Katarína Trnková

    • JESENNÝ MINIATELIÉR
     • JESENNÝ MINIATELIÉR

      6. 12. 2022

      Deti ŠMŠ spoznávali počas jesenného obdobia znaky jesene a pri aktivitách zistili, že je to krásne obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov ale aj zmien v počasí. S jeseňou sme sa rozlúčili peknou jesennou fotkou, kde si deti pripomenuli znaky jesene. Úsmevy na ich tváričkách svedčia o radosti z pekných jesenných chvíľ.

       

      Učiteľka – Mgr. Martina Anderáková

      Pomocná vychovávateľka – Katarína Trnková

  • Spojená škola Jána Vojtaššáka internátna 2021