• KARNEVAL v ŠKD
     • KARNEVAL v ŠKD

      28. 2. 2022

      Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?

      Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj náš školský klub sa premenil na jednu úžasnú karnevalovú párty. V triede sa ozývala hudba a šťastný smiech detí, ktoré tancovali v krásnych maskách. A ako prekvapenie nechýbalo ani malé občerstvenie, balónová výzdoba a každá maska získala diplom za originalitu.

       

      Vychovávateľka - Mgr. Silvia Jasečková, asistentka - Mgr. Žaneta Hradiská

    • Fašiangy
     • Fašiangy

      23. 2. 2022

      Obdobie, keď sa lúči zima a my vítame prichádzajúcu jar, je obdobím radosti, veselosti, pestrých karnevalových masiek, zábavy, tanca a voňavých sladučkých šišiek. Čas Fašiangov, ktorý  si každoročne pripomíname aj v našej škole už tradične vrcholí pestrým, veselým karnevalom a pečením šišiek.

      Čas radosti, veselosti a príjemnej vône sa niesol aj v triedach 2.A a 4.A.  Naši autisti  si pripravili spolu s rodičmi krásne masky, ktorými sa na karnevale prezentovali. Počas týchto dní mali žiaci možnosť poriadne sa vyšantiť, zasúťažiť si,  zatancovať, rozvíjať svoju zručnosť a tvorivosť.

      Síce Fašiangy netrvajú celý rok, ale  určite sa môžeme tešiť na ďalší rok, na krásne a kreatívne masky, ktorými nás naši žiaci prekvapia a potešia.

       

       učiteľka: Mgr. M. Cihová

       učiteľka: Mgr. M. Popadičová

       asistentka : Mgr. Veronika Iľašová

     • Karneval

      22. 2. 2022

       

      Ja som maska a ty tiež.....

      Ja som maska a ty tiež,

      pod masku sa schovať smieš.

      Len v tento deň ja a ty,

      pod maskou sme ukrytí.

       

      Veru, v našej škôlke sa diali čudné veci, v triede neboli ani učiteľky, ani deti. Boli tam policajti, lienky,  princezničky, Snehulienky, Červená Čiapočka, lesníci, páv, Mickey Mouse, víly ....... a rôzne postavičky, na ktorých  sa všetci premenili. Bol to deň veselý, plný hudby, tanca, dobrôt a fašiangovej zábavy. Všetky masky sa obohatili nielen o krásne zážitky z čarovného dopoludnia, ale získali  aj diplom i sladkú odmenu. Do príprav nášho karnevalu sa zapojila aj naša nová kolegyňa z projektu „Pomocný vychovávateľ v MŠ“ (financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR), ktorá pomáhala deťom s maskami  a  karnevalovou výzdobou v priestoroch našej špeciálnej materskej školy. 

       

      Kolektív ŠMŠ

     • O Z N A M

      15. 2. 2022

      Žiaci  majú jarné prázdniny  

      od 21. februára 2022 - do 25. februára 2022.

      Pohotovostná služba v nedeľu 27. februára 2022 bude.

      V pondelok 28. februára 2022 vyučovanie podľa rozvrhu.

      Riaditeľka školy

      PaedDr. Monika Husková

    • Karneval v ŠMŠ
     • Karneval v ŠMŠ

      15. 2. 2022

      „Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?

      Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“

       

      Toto je len krátky úryvok textu kedysi známej pesničky zo Zlatej brány. Takto presne to prebiehalo aj na karnevale v našej triede ŠMŠ – 3. MS.

      Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, kde prišiel pirát, princezná, šašo – mašo a to sa len naša trieda premenila na jednu užasnú karnevalovú párty. Karneval je totiž sviatok všetkých malých aj veľkých detí. Tanec, smiech, ale aj kopec hier a samozrejme aj výhier vyčarovalo na tváričkách deti úsmev. Bolo veselo, bolo fajn. Vysmiatí, vytancovaní, unavení, ale nič to. O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

      Učiteľka – Petronela Vašková, asistentka – Jana Psociková

    • Fenka Ninka nás baví
     • Fenka Ninka nás baví

      9. 2. 2022

      Po dlhšej pauze sme opäť v našej škole s radosťou privítali p. Danielu Dzurňákovú a fenku Ninku. Žiaci Základnej školy pre žiakov s autizmom v spolupráci s OZ SPOSA – L sa tak dvakrát v týždni môžu tešiť z Ninky, rozvíjať si svoje pozitívne emócie i psychickú pohodu. Posunúť sa každým stretnutím o krok ďalej v svojej odvahe, šikovnosti a hlavne postupne budovať pozitívny vzťah k zvieratku.

      Mgr. Vladimíra Tatarková

     • O Z N A M

      2. 2. 2022

      V piatok 4. februára 2022

        majú žiaci polročné prázdniny.

       

      V pondelok 7. februára 2022 bude vyučovanie podľa rozvrhu.

       

      Pohotovostná služba v nedeľu

      6. februára 2022 bude.

       

      Riaditeľka školy

      PaedDr. Monika Husková

    • Zimné radovánky
     • Zimné radovánky

      2. 2. 2022

      Už je zima, už je tu, bundy obliekajme,

      prišiel čas na zimné radovánky,

      berme klzáky a sánky,

      a na kopci pozor si dajme!

       

      S veľkým nadšením sa naši škôlkari  dočkali snehu a vybrali sa na blízky kopček, aby využili zimný čas na šantenie. Snehu nebolo veľa, ale deti si to užili. Všetci vyštípaní, trochu unavení, ale s úsmevom skonštatovali, že: „Bolo dobre, fejst!“☺ Ako to pri zlepšovaní pohybových zručností detí vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách.

      Učiteľky ŠMŠ

  • Spojená škola Jána Vojtaššáka internátna 2021