• Environmentálny audit školy

Environmentálny audit je druhým krokom na ceste k Zelenej škole. Cieľom auditu školy je získať prehľad o vplyvoch prevádzky školy na životne prostredie. Audit tiež pomôže zistiť, akej prioritnej téme sa budeme počas certifikačného obdobia venovať.

Audit sa sám o sebe skladá zo šiestich oblasti  - voda, energia, odpad, doprava a ovzdušie, zelene obstarávanie a úradovanie, zeleň a ochrana prírody. Podľa zvolenej témy budeme plniť ďalšie kroky Zelenej školy (príprava environmentálneho akčného planú, eko-kódex a ďalšie).

Každou časťou auditu nás bude sprevádzať jeden zástupca z ríše zvierat - zoznámte sa:

voda – rak riečny                   energia – slimák záhradný                 odpad – jež obyčajný

doprava a ovzdušie -                                       zelene obstarávanie a úradovanie –

skokan zelený                                                         korytnačka močiarna

zeleň a ochrana prírody – fúzač alpský