Otvorenie 53. ročníka CŠH pre SPŽ

Dňa 7. júna 2017 na historickom nádvorí starobylého meštianskeho domu Spišského múzea sme otvorili 53. ročník Celoštátnych športových hier sluchovo postihnutých žiakov, ktorého sa zúčastnilo 74 športovcov z Prešova, Kremnice, Lučenca, dvoch škôl z Bratislavy a Levoče. Svojou prítomnosťou prišli všetkých podporiť Mons. Štefan Sečka, primátor mesta Levoče pán Majerský, zamestnanci školy a hostia. Začiatočný ceremoniál ŠH sa niesol v duchu histórie Levoče, každá športová výprava musela prejsť cez stráž a následne Levočská biela pani ich pozývala na nádvorie osvetlené fakľami.  Symbolicky odovzdala kľúč každému vedúcemu výpravy k otvoreniu brán mesta Levoče.  Ceremoniál prebiehal za  zvuku hudby Brass Collegium. Za všetkých športovcov žiak hosťujúcej školy Samuel Veselý zložil Sľub športovca a  hlavný rozhodca pán Marcel Mastiliak Sľub rozhodcu.  Následne riaditeľka školy slávnostne otvorila ŠH.

V závere predstavitelia spoločnosti Agel odovzdali riaditeľke školy sponzorský dar, ktorý rovnako ako aj podpora iných sponzorov  prispejú a pomôžu k zámeru tejto aktivity, ktorá napomáha rozvíjať u žiakov lásku k športu a pohybu.