Školský časopis

SEDMOKRÁSKA

Časopis žiakov Spojenej školy Jána Vojtaššáka internátnej v Levoči

Naša SEDMOKRÁSKA sa veľmi podobá na tú z rozprávky H.CH. Andersena. Má sedem nežných bielych lupeňov, ktoré sa rozbiehajú ako lúče okolo malého zlatého slniečka. Verte alebo neverte, ale všetky lupienky sú zázračné. Ukrývajú v sebe sedem hradov jedného veľkého krásneho kráľovstva. Každý z tých hradov má svojich kráľov a kráľovné, princov a princezné. A tak, ako to v každom kráľovstve býva, aj v tom našom sa všetci princovia a princezné učia, hrajú a žijú spolu svorne. Tak si vytvárajú jeden šťastný a nádherný svet, v ktorom sa všetci majú radi.

A ako sa volá naše krásne kráľovstvo a jeho sedem hradov? Kráľovstvo Spojenej školy Jána Vojtaššáka internátnej a hrady: Špeciálna materská škola, ZŠ pre žiakov so sluchovým postihnutím, ZŠ pre žiakov s autizmom, ZŠ pre žiakov s telesným postihnutím, ZŠ pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou, Špeciálna základná škola a Praktická škola.

A prečo práve SEDMOKRÁSKA?

Sedmokráska je malá kvetinka, ktorá rastie divo na pasienkoch a lúkach. Potrebuje veľa vody, ak má priaznivé podmienky, je schopná udusiť aj bodliak. Je spájaná s čistotou, nevinnosťou a čestnosťou, je veľmi vytrvalá, pracovitá a rada sa obetuje pre druhých. Nie je ľahostajná k cudziemu nešťastiu. O čom ste sa mohli presvedčiť aj v našej úvodnej rozprávke.

Náš časopis SEDMOKRÁSKA chce Vám na svojich stranách prinášať informácie o živote žiakov v našej krásnej škole, o ich pracovitosti, húževnatosti, vytrvalosti, talente, o tom, že aj oni aj napriek svojmu handicapu dokážu šťastne sa hrať, dobre sa učiť, pomáhať druhým, tešiť sa z každej peknej chvíle, ktorú im prináša každodenný život. A viete prečo je to tak? Pretože v tejto škole pracujú dobrí ľudia, ujovia a tety s dobrými srdiečkami.

SEDMOKRÁSKA 1/2017

SEDMOKRÁSKA 2/2016