• Záver školského roka 2016/2017

  30. 6. 2017

  M. Popadičová, učiteľka

  Tak a už je tu koniec,

  nezvonil ani zvonec,

  zábavy bolo kopec,

  teší sa každý drobec.

  Takto sa to spieva v jednej detskej piesni. Aj my sme v piatok 30.6.2017 dali bodku za uplynulým školským rokom 2016/2017, programom plným piesní, tanca, básní, jednoducho zábavy. Koniec školského roka je však  pre niektorých žiakov  aj koncom štúdia v našej škole, a preto nechýbali ani slzy, ktoré k rozlúčke patria. Prajeme si krásne prázdniny plné zážitkov a zábavy.

 • Rozlúčka predškolákov

  30. 6. 2017

  N. Suranovská, učiteľka

  „Dovidenia naše hračky, z nás už budú vzorné žiačky.

  Z chlapcov zasa vzorní žiaci, nevyhnú sa školskej práci.“

   

  Po celý čas pobytu v špeciálnej materskej škole  sme sa snažili našim deťom vštepovať  lásku a úctu ku všetkému dobrému, pestovať ich vôľové a charakterové vlastnosti, formovať ich zručnosti a vedomosti. Takto vyzbrojení na prekonávanie životných prekážok a na zvládnutie nových úloh sa naši predškoláci rozlúčili spevom, tancom a básňami so svojimi kamarátmi, s učiteľským zborom a ostatnými zamestnancami. Nuž, nech sa im v novom školskom živote darí, nech sú šťastní a radi chodia do školy!

 • Školský výlet

  29. 6. 2017

  N. Suranovská, učiteľka

  Deti a žiaci prvého stupňa našej spojenej školy navštívili najmladšiu a najmenšiu zoologickú záhradu na území Slovenska. S veľkým záujmom si prehliadli najatraktívnejšie zvieratá, ktoré sú zapísaní v takzvanej Červenej knihe ohrozených zvierat - leoparda škvrnitého a tigra usurijského, ale aj rôzne iné plazy a ryby v pavilóne Aquaterra.

 • Habakuky na Donovaloch

  27. 6. 2017

  M. Husková, učiteľka

  V rámci školského výletu sme navštívili rozprávkovú dedinku Habakuky na Donovaloch, ktorá nás vtiahla do originálnej atmosféry slovenských rozprávok: O medovníkovom domčeku, Zlatá priadka a Zlatý kľúč. Videli sme netradičné domčeky v štýle ľudovo- fantazijnej architektúry, kde dominoval Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter, obchodný dom KURNIK SHOPA CENTER, zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Slnečník, či domček Proroka Raka .... Divadelníci sa postarali o autentický zážitok pre nás všetkých, ktorý bol ako keby vystrihnutý z obalu detských knižiek a predstáv.

 • Popoludnie na dopravnom ihrisku

  23. 6. 2017

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Príslušníci Mestskej polície v Levoči p. Petruška a p. Jaroš pútavým spôsobom priblížili našim deťom pravidlá cestnej premávky pre cyklistov a chodcov. Prakticky sme si precvičili jazdu na bicykloch a kolobežkách. Počasie nám prialo o zážitky nebola núdza.

 • Hudobný projekt Musica Medica

  1. 6. 2017

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Popoludní 1. júna 2017 nás v škole navštívili hudobníci s netradičnými hudobnými nástrojmi, spevom a príjemnou náladou. Hudobné zoskupenie s názvom Musica Medica sa venuje hudbe a alikvotnému hrdelnému spevu. Vibrácie tónov pôsobili blahodarne nielen  ako zvukový zážitok, ale aj ako vlny frekvencií na ľudské telo.

 • Múzeum špeciálneho školstva v Levoči v novom šate

  20. 6. 2017

  P. Hlavatý, vychovávateľ

  Dominantnou a zároveň najväčšou miestnosťou stálej expozície je nadrozmerná kocka. Jej obvod je zameraný na štyri ľudské zmysly. Tie sme si overili formou kvízových otázok. Vyskúšali sme si tmavý simulovaný priestor pre nevidiacich. Tu sme poznávali ako žijú nevidiaci.

 • Muzikoterapia

  22. 6. 2017

  M. Kuľová, učiteľka

  Do našej ŠMŠ zavítala čerstvá absolventka štúdia Pedagogiky hudobného umenia a cirkevnej hudby PF KU v Ružomberku, ktorá nám predviedla hru na rôznych hudobných nástrojoch. Deti si vypočuli hru na husle, gitaru, akordeón a elektronických klávesoch. Táto aktivita sa im veľmi páčila, deti boli zvedavé, dávali otázky a zapájali sa do spevu známych piesni.

 • Opekačka v prírode

  22. 6. 2017

  M. Kuľová, učiteľka

  Príroda nám ponúka množstvo zaujímavých aktivít, my sme si z chuti zašportovali a zasúťažili. Našou odmenou bola aj klobásková opekačka a sladké pohostenie na doplnenie energie.

 • Nečakané prekvapenie

  21. 6. 2017

  K. Holotňáková, učiteľka

  dňa 21. 6. 2017 nás navštívili študentky tretieho ročníka Strednej pedagogickej školy v Levoči. Pripravili pre naše deti piesne, ktoré oživili hrou na hudobných nástrojoch -  flaute, gitare a štvorstrunovom Ukulele. Individuálne sa venovali deťom pri vypracovaní pracovného listu. Nakoniec rozvíjali jemnú motoriku, fantáziu a tvorivosť pri konštrukčných hrách so stavebnicou LEGO.

 • FunVille

  30. 5. 2017

  M. Popadičová, učiteľka

  Pri príležitosti Dňa detí sme sa vybrali za zábavou na kryté detské ihrisko FunVille v Hozelci, kde si deti užívali množstvo pohybovo - relaxačných aktivít. Plní dojmov z množstva atrakcií sme sa rozhodli takúto akciu určite ešte zopakovať.

 • Penzion Hubert

  13. 6. 2017

  M. Kuľová, učiteľka

  Naše deti sa vybrali rozpoznávať krásy lesa. Pozorovali stromy, kríky, kvitnúce kvety a živočíchy v tráve. Na konci našej prechádzky nás čakalo prekvapenie, kde nás v penzióne Hubert milo privítal a pohostil pán R. Rusňák. Deti si mohli zaskákať na trampolíne a plní nových poznatkov a zážitkov sme sa vrátili späť.

 • Ihrisko na priestorovú orientáciu

  9. 6. 2017

  K. Holotňáková, učiteľka

  Na dopravnom ihrisku na priestorovú orientáciu sme si s deťmi prakticky overili pravidlá cestnej premávky, uplatňovanie zásad bezpečného správania sa na cestách v pozícii chodcov v skupine a individuálnych účastníkov cestnej premávky.

 • Polícia - oddelenie vybavovania dokladov

  6. 6. 2017

  M. Kuľová, učiteľka

  Naša ŠMŠ navštívila Obvodné oddelenie Policajného zboru, oddelenie vybavovania dokladov v Levoči. Tety deťom priblížili svoju náplň práce. Vysvetlili im, ako a kedy sa vybavujú doklady, a čo je na ich vybavenie potrebné.

 • Návšteva dopravného ihriska

  5. 6. 2017

  N. Suranovská, učiteľka

  Zážitkové učenie je veľmi pútavou a obľúbenou formou edukačných aktivít pre našich škôlkárov a dopravné ihrisko je vhodným nástrojom na výchovu svedomitých účastníkov cestnej premávky. Deti sa oboznámili so základnými pravidlami, jazdili na šľapacích kárach, kolobežkách, naučili sa spoznávať dopravné značenie a zažili tak kopec zábavy pri učení sa, ako sa bezpečne pohybovať na ceste.

 • Medzinárodný deň detí

  31. 5. 2017

  M. Kuľová, učiteľka

  1. jún je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. My sme sa už ráno spolu s deťmi a žiakmi našej školy potešili s bábkami v divadelnom predstavení „PES A MAČKA“ a následne sme sa rozdelili do skupín. Prvá skupina sa zúčastnila okružnej jazdy motovláčikom Maguráčikom v našom meste Levoča. Druhá skupina navštívila filmové predstavenie v 3D kine v Madarase Spišská Nová Ves. Na záver dňa detí sme si spoločne zašli do cukrárne na zmrzlinu.

 • Poďte s nami na stretnutie so psíčkami

  17. 5. 2017

  Ľ. Duláková, učiteľka

  V posledný májový pondelok sa v našej škôlke uskutočnilo milé stretnutie. Zavítala k nám členka Poľovníckeho združenia Miriam Krempaská  spolu so svojimi štvornohými pomocníkmi. Na zelenej lúke sa s deťmi zahrali, predbiehali sa pri získaní hodenej loptičky a predviedli sa aj pri iných ukážkach výcviku psov. Deti s opatrnosťou a so zatajeným dychom sledovali preparáty  niektorých zvierat a vtákov žijúcich v našich lesoch. Touto cestou sa chceme tete Mirke poďakovať za poučné slová o tom, ako sa máme správať v lese a ako  ho chrániť nielen v tomto čase, kedy je príroda plná mláďat.

 • Škola v prírode

  26. 5. 2017

  M. Gondová, učiteľka

  V dňoch 22.5.-26.5.2017 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili Školy v prírode v miestnej časti Vysokých Tatier v Tatranských Matliaroch. Mali možnosť získané vedomosti si preveriť v praxi priamo v prírode.

  Zažili veľa dobrodružstiev a nových skúseností. Navštívili Múzeum TANAPU v Tatranskej Lomnici, previezli sa nielen električkou, ale i pozemnou lanovkou na Hrebienok, kde okrem iného navštívili aj expozíciu zdrobnenín tatranských chát. V rámci turistiky si pozreli krásy Starého Smokovca a po návrate na nich čakal relax a zábava v bazéne. Svoje zručnosti a schopnosti si preverili aj pri večernej opekačke, kde žiaci museli z lesa zabezpečiť suché konáre na ohnisko a každý si sám opiekol svoju klobásku. Ostatný čas sme stihli vyplniť nielen v detskom kútiku, ale aj športom v športovej hale a na ihriskách pred ubytovňou, kde boli k dispozícii aj hojdačky či trampolína. Všetci si odniesli veľa krásnych zážitkov, ale i ocenenia za činnosti a aktivity počas pobytu.

 • Pyžamová veselica

  17. 5. 2017

  K. Holotňáková, učiteľka

  Aj tento rok sme v našej škôlke zorganizovali Pyžamovú veselicu. Na pyžamovú párty nám postačili pyžamá, hromada vankúšov, spacích vakov a ochota pani učiteliek tolerovať perinové bunkre a o niečo viac detského chichotu, zábavy a lomozenia. Nechýbali súťaže - najobľúbenejšia „stoličková", prezliekanie do pyžama, fúkanie do bublifuku, športové aktivity, hudba a tanec.

 • 53. ročník CŠHSPŽ - otvorenie

  7. 6. 2017

  V. Dudičová, učiteľka

  Dňa 7. júna 2017 na historickom nádvorí starobylého meštianskeho domu Spišského múzea sme otvorili 53. ročník Celoštátnych športových hier sluchovo postihnutých žiakov, ktorého sa zúčastnilo 74 športovcov z Prešova, Kremnice, Lučenca, dvoch škôl z Bratislavy a Levoče. Svojou prítomnosťou prišli všetkých podporiť Mons. Štefan Sečka, primátor mesta Levoče pán Majerský, zamestnanci školy a hostia. Začiatočný ceremoniál ŠH sa niesol v duchu histórie Levoče, každá športová výprava musela prejsť cez stráž a následne Levočská biela pani ich pozývala na nádvorie osvetlené fakľami.  Symbolicky odovzdala kľúč každému vedúcemu výpravy k otvoreniu brán mesta Levoče.  Ceremoniál prebiehal za  zvuku hudby Brass Collegium. Za všetkých športovcov žiak hosťujúcej školy Samuel Veselý zložil Sľub športovca a  hlavný rozhodca pán Marcel Mastiliak Sľub rozhodcu.  Následne riaditeľka školy slávnostne otvorila ŠH.

  V závere predstavitelia spoločnosti Agel odovzdali riaditeľke školy sponzorský dar, ktorý rovnako ako aj podpora iných sponzorov  prispejú a pomôžu k zámeru tejto aktivity, ktorá napomáha rozvíjať u žiakov lásku k športu a pohybu.

strana:

Aktualizácia

14. november 2017

Narodeniny a meniny

Zajtra (Utorok 21.11.2017)
Dárius Ferenc (3.V)

Priebeh vyučovania

Počet návštev

Počet návštev: 617795

ssjvile © 2013-10